free templates joomla

USA znoszą zakaz wjazdu dla zagranicznych zawodników

USA Flaga MMAAmerykański rząd ogłosił niedawno wyjątki w możliwości wjazdu dla zagranicznych sportowców w przypadku ograniczeń w podróżach spowodowanych pandemią koronawirusa COVID-19. Dzięki temu zagraniczni sportowcy będą mogli wjechać do USA i brać udział w zawodach sportowych. Otwiera to szansę wjazdu do USA choćby takim zawodnikom jak Jan Błachowicz czy Joanna Jędrzejczyk.

Ze względu na obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa znaczna większość rządów na całym świecie nałożyła ograniczenia dotyczące międzynarodowych podróży i migracji z poszczególnych rejonów świata. Nie inaczej postąpiły też amerykańskie władze.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa chciała od początku roku np. zakazać podróży z Chin. Agencja prasowa Reutersa informowała, że już 31 stycznia Trump wydał zarządzenie z wyłączeniem wjazdu obywateli spoza USA, z wyjątkiem najbliższej rodziny obywateli i stałych mieszkańców, którzy wyjechali do Chin w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Podróże z wielu krajów europejskich, z części kontynentu amerykańskiego, poważnie dotkniętego wirusem Iranu i innych regionów świata również były, ograniczone jak informował Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych na swojej oficjalnej stronie internetowej. Biały Dom kilka dni temu informował, iż wprowadza za to od 26-go maja, zakaz wjazdu do USA z Brazylii. Ten kraj wyprzedził Stany Zjednoczone pod względem liczby dziennych zgonów z powodu koronawirusa. Choć Rosja jest na podobnym poziomie, z tego kraju administracja Trumpa nie zdecydowała się na blokadę.

Teraz, gdy ograniczenia m.in. z Europy zostały zniesione, może to przynieść oczywiste korzyści dla zawodników MMA spoza granic USA, którzy na przykład są na liście płac UFC. Bokserzy i kickbokserzy mogą również podróżować, jeśli pochodzą z krajów i rejonów nie objętych zakazem. Choć do idealnej sytuacji wygaszenia pandemii jest daleko to wydaje się, że to krok w dobrą stronę.

Stany takie jak Floryda sportowy biznes wciągnęły na listę "niezbędnych potrzeb" umozliwiając przeprowadzenie eventów takich jak trzy gale Ultimate Fighting Championship poczynając na UFC 249 Ferguson vs Gaetje, UFC Fight Night 175 Smith vs Teixeira i UFC on ESPN 8 Overeem vs Walt Harris. Kolejne przed nami i miejmy nadzieję, że szybko zobaczymy naszych rodaków w walkach za oceanem.