free templates joomla

Rosyjski trener MMA zatrzymany za morderstwo

Vladymir Osiya & Fiodor EmelianenkoWedług informacji rosyjskiego kanału 112, 35-letni trener MMA Vladimir Osiya został zatrzymany w związku z zabójstwem dyrektora centrum handlowego podmoskiewskiej miejscowości Povarovo (dzielnica Solnechnogorsk) Nikołaja Leonowa, którego zabójca zastrzelił niemal przed rokiem w dniu 4 czerwca 2019 roku.

Osiya to trener mistrza ACA Magomeda Ismailova pracujący w renomowanym Golden Team w Moskwie. Policja zatrzymała także żonę zamordowanego, jako główną podejrzaną w zorganizowaniu morderstwa. Oprócz trenera Vladimira Osiya śledczy zatrzymali także czterech wspólników morderstwa. Mają status podejrzanych.

Vladimir Osiya to jeden z najmłodszych i najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia rosyjskiego MMA. Tylko z Ismailovem, współpracuje od dziesięciu lat. Pochodzi z popierającej rosyjską politykę republiki Abchazji i do Moskwy przyjechał w trakcie wojny gruzińsko - abchaskiej.

Był trenerem kadry młodzieżowej Rosji. W 2019 otrzymał tytuł Zasłużonego Trenera Rosji za pracę w Rosyjskim Związku MMA, któremu przewodniczy legendarny Fiodor Emelianenko. Jego podopiecznym w kadrze był mistrz świata amatorskiego MMA Anatoly Malykhin. Mistrzem świata w bojowym sambo został wówczas też Ismailov.

To nie jedyny kryminał z udziałem zawodników MMA. Dwa dni wstecz zatrzymany został czeczeński zawodnik Dzhambulat Baliev za udział w strzelaninie w jednym z rejonów Moskwy. To fighter walczący niegdyś na galach Berkut Fighting Championship, ale bez większego powodzenia. Jak widać znacznie ciekawsze były dla niego walki uliczne, bo do towarzystwa dostał jeszcze kilku kompanów.