free templates joomla

Khabib Nurmagomedov odpowiada wyznawcy spiskowych teorii: Przepraszam, że nie jestem tak mądry jak Ty

Abdulmanap Nurmagomedov & Khabib NurmagomedovNadal wiele osób i ludzi snuje spiskowe teorie o pandemii koronawirusa Covid-19. Oczywiście także w branży sportów walki jest wielu sceptyków, ale trudno się temu dziwić, bo większość ma zdrowe i silne organizmy, stąd obawy są mniejsze a troska o starsze osoby raczej obojętna. To typowa zachodnioeuropejska postawa. Nie wszyscy jednak traktują to lekko. Mistrza UFC z Dagestanu Khabiba Nurmagomedova (28-0 MMA, 12-0 UFC) los dotknął osobiście.

Ojciec jest w stanie wegetatywnym i już wiadomo, że po udarze, który jest skutkiem koronawirusa nie wyjdzie z tego bez szwanku. Tym nie mniej spotyka się dalej z niedowierzaniem i spiskowymi teoriami.

Ten temat pojawił się w jednym we wpisów na społecznościowym Instagramie i Khabib odpowiedział użytkownikowi sceptycznie nastawionemu do problemu zakażeń koronawirusem, które nazwał oszustwem. „W mojej wiosce jednocześnie ponad 500 osób zachorowało na zapalenie płuc. 11 zmarło a dziesiątki osób trafiło do szpitala. Tylko z mojej jednej wioski a w sąsiedniej wiosce wielu zmarło z dnia na dzień. Nie mieli nawet czasu na pochowanie. Przepraszam, że nie jestem tak mądry jak Ty" - odpowiedział mu zawodnik.

Ojciec i trener mistrza Abdulmanap Nurmagomedov jest w stanie krytycznym w jednym z moskiewskich szpitali, dokąd trafił z Dagestanu. Był po operacji serca rok wcześniej i zarażenie się koronawirusem rzutuje na jego stan zdrowia straszliwie. Zakażenie potwierdzono u niego dopiero po przewiezieniu do Moskwy i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Miał też udar w trakcie pobytu i to jest niezwykle trudna sytuacja.

W Dagestanie na początku pandemii zlekceważno zalecenia izolacyjne i kwarantannę. Skutki są straszliwe. W Rosji ogółem zakażonych jest ponad 320 tysięcy ludzi a według oficjalnych statystyk zmarło ok. 3200 osób. Tyle oficjalne statystyki, bo prawdopodobna liczba jest 10 razy większa.