free templates joomla

Podwójny mistrz FEN Andrzej Grzebyk podpisuje kontrakt z KSW

Artur Gwóźdź, Andrzej Grzebyk, Martin LewandowskiPodwójny mistrz organizacji Fight Exclusive Night Andrzej Grzebyk (18-3) z Legion Team Tarnów, oficjalnie podpisał kontrakt z największym polskim podmiotem Mieszanych Sztuk Walki jakim jest KSW. Informację potwierdził sam zawodnik i współwłaściciel organizacji Martin Lewandowski. Rzeszowianin wystąpił w programie Koloseum na antenie stacji Polsat Sport i od razu zadeklarował chęć walki z mistrzem wagi półśredniej Roberto Soldićem.

Przez ostatnie miesiące trwały dywagacje i przepychanki zawodnika z organizacjami od marzeń o UFC, poprzez ofertę ACA i rozmowy z macierzystą wówczas FEN. Ostatecznie także z powodu koronawirusa przyszłość rysowała się niepewnie i zawodnik Artnox Fightsport wraz managerem Arturem Gwoździem zdecydowali o podpisaniu kontraktu z KSW.

Grzebyk w FEN stoczył 7 walk z czego 6 wygrał. Przegrał w debiucie z mistrzem świata IMMAF Alessio Di Chirico, który po tej walce trafił do UFC. Pokonał silnego Marcina Naruszczkę i zdobył pas wagi średniej w walce z silnym Brazylijczykiem Thiago Vieirą. Nastepnie pokonał Kamila Gniadka biorąc jednocześnie pas mistrza wagi półśredniej. Obronił go w walce z Brazylijczykiem, Robertem Fonsecą. Występ w październiku 2019 był ostatnim w FEN. W trakcie kontraktu dwukrotnie walczył dla innych podmiotów.