free templates joomla

Marta Waliczek ma w końcu rywalkę! Dominika Filec podejmuje wyzwanie!

Dominika Filec vs Marta Waliczek 32-letnia polska zawodniczka Kickboxingu i MMA Marta Waliczek (2-0-1 KB) z Bielska-Białej poskarżyła się w mediach na brak rywalek, z którymi mogłaby walczyć i wręcz masowe wycofywanie się tych, które już mogły zgłosić się lub podjąć rękawicę. Trenująca w Daas Berserkers Team Bielsko-Biała pod okiem Damian Herczyka fighterka nie walczyła od roku, kiedy to na Celtic Gladiator 24 przegrała z Juliją Stoliarenko z Litwy. Okazuje się, iż są chętne rywalki, by podjąć rękawice i rywalizować z mistrzynią świata w Kickboxingu. Wyzwanie przyjęła 22-letnia Dominika Filec (5-2) Absortio Gym Rybnik/Leszczyny.

Pojedynek ma się odbyć na studyjnej gali HFO w dniu 13 czerwca w Warszawie w formule K-1. Kategoria wagowa to 61 kg. To pierwszy kobiecy pojedynek w Kickboxingu w okresie pandemii. Pojedynek zapowiada się ciekawie, bo walk kickboxerskich w tym roku jest bardzo mało a kobiece starcia są prawdziwą rzadkością. Problemem jest oczywiście brak widzów, ale taki mamy niestey czas.

Marta Waliczek zaczynała od Karate w wieku 12 lat. W Kickboxingu ma wiele sukcesów amatorskich i kilka zawodowych. Była mistrzynią świata w Kick-Light już w 2011 roku i pod okiem Angieszki Turchan zdobywała seryjnie medale na krajowch i międzynarodowych imprezach. Ogółem trzykrotnie zdobywała mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy. Wygrywała Puchar Świata i co najważniejsze zdobyła złoty medal igrzysk World Games 2017, które odbyły się we Wrocławiu w w lipcu 2017 roku. W tym samym roku zanotowała zawodowy sukces odbierając pas mistrzyni Fight Exclusive Night koleżance z kadry Kickboxingu Róży Gumiennej podczas gali FEN 19 we Wrocławiu.

Na codzień jest policjantką w stopniu sierżant sztabowej od 2006 roku i jak podają lokalne media od zawsze marzyła o pracy w tej formacji. Pracę w policji zaczęła od służby patrolowo-interwencyjnej i  aktualnie pełni służbę w bielskim referacie Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach, godząc pracę z karierę sportową. Po 2017 roku zdecydowała się na starty w MMA. Największy sukces to mistrzowski pas rosyjskiej organizacji Battle of Volga, który zdobyła i obroniła wygrywając ze znaną w Polsce czerkieską zawodniczką Zairą Dyshekovą z Rosji, która na koncie miała m.in. zwycięstwo z pretendentką do pasa UFC.

Podopieczna trenera Adama Drygalskiego ma mniej startów amatorskich niż 10 lat starsza rywalka, ale zdecydowanie stawia na walki zawodowe."Zośka" zdobyła już pasy zawodowej mistrzyni Polski ISKA Poland i WKN. W walce o ten ostatni pas pokonała byłą rywalkę naszej Joanny Jędrzejczyk, Lily Kazak (Białoruś) na gali Night Of Champions 10, która odbyła się w miejscowości Szczytna na marcu tego roku.