free templates joomla

Khabib o Ojcu z koronawirusem: Stan jest bardzo poważny, sytuacja w Dagestanie jest godna ubolewania

Khabib NurmagomedovMistrz UFC w wadze lekkie Khabib Nurmagomedov (28-0 MMA, 12-0 UFC) wezwał mieszkańców Dagestanu do przestrzegania reżimu izolacji i powiedział o stanie zdrowia swojego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova, który jest w ciężkim stanie i przebywa w moskiewskim szpitalu z zakażeniem koronawirusem. Khabib opublikował nagranie na społecznościowym instagramie, gdzie powiedział, iż nie tylko ojciec jest chory, ale około 20 osób z najbliższej rodziny jest chorych i wielu z nich zmarło.

Mój ojciec jest obecnie w szpitalu, jego stan jest bardzo poważny. Wirus ten spowodował powikłania serca, ponieważ rok temu wykonano operację serca a teraz znów miał operację. Jest w bardzo trudnej sytuacji” - powiedział zawodnik w wiadomości wideo na swoim koncie obserwowanym przez blisko 20 milionów followersów. 

Nurmagomedov dodał, że „sytuacja w Dagestanie jest godna ubolewania”, „szpitale są zatłoczone” i wezwał mieszkańców do przestrzegania zaleceń lekarzy. W republice potrzebna była osobista interwencja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który podczas spotkania wideo z przywódcami Dagestanu rozkazał przygotować plan przezwyciężenia sytuacji z koronawirusem.

O tym, że ojciec i trener Khabiba, Abdulmanap Nurmagomedov był hospitalizowany w jednym z moskiewskich szpitali wojskowych i jest w śpiączce, informowała rosyjska agencja TASS powołując się na przyjaciela Ramazana Rabadanova. Twierdził on, iż po kilku dniach spędzonych w śpiączce farmakologicznej, Abdulmanap Nurmagomedov odzyskał przytomność. Początkowo nie podawano informacji o tym, iż jest on zarażony koronawirusem, bo będąc w szpitalu w Dagestanie od 24-go kwietnia do 3-go maja kiedy czuł się w miarę dobrze, odmawiał wykonania testu. Zrobiono go już w Moskwie i okazał się pozytywny.