free templates joomla

Legendarny Volk Han przerażony sytuacją w Dagestanie

Volk HanLegendarny pionier MMA 59-letni Magomedkhan "Volk Han" Gamzatkhanov, jest wstrząśnięty tym co dzieje się aktualnie w jego rodzinnym Dagestanie w związku z pandemią koronawirusa. Weteran japońskiej organizacji Rings postanowił się wypowiedzieć publicznie na ten temat choć mieszka w innym rejonie. Sytuacja z ojcem Khabiba Nurmagomedova wielu otworzyła oczy, jak niebezpieczna to gra i jak nieodwracalne może mieć skutki (udar mózgu - przyp. red.), jeśli w porę nie będzie reakcji.

Mamy katastrofalną sytuację w Dagestanie. Wczoraj do centralnego szpitala przywieziono 90 osób. Wielu z nich zmarło. Dziś rozmawiałem z bardzo poważną lekarką, Khasaybat Salimbekovną Nutsalovą. Mówi, że dziś sytuacja jest pod kontrolą, ale kilka dni temu nie było kompletnie kontroli. Teraz mimo, że wielu ludzi choruje, to jest trochę łatwiej" - powiedział o tym co aktualnie obserwują przerażone rosyjskie media, informujące, iż to jeden z najbardziej zagrożonych rejonów Rosji.

"Region znalazł się pod kontrolą zewnętrzną, nie ma samorządu, ale jest z Moskwy. W naszym kraju umieścili rząd. Były duże perturbacje. Powstała nieufność do władz. Aby zrozumieć, czym jest Dagestan, trzeba być jednym z Dagestańczyków. Tutaj u nas gubernator regionu Tula mówi, że my musimy zostać w domu i wszyscy siedzą. Ale w Dagestanie jest inna sytuacja. Ludzie nie wierzą lokalnym władzom. Więcej wierzyło w plotki z sieci społecznościowych, że nie jest to niebezpieczne. I nadal chodzili na wesela, imprezy, wszyscy zostali zarażeni" - wyjaśnił Vilk Han.

"Myślę, że jest to wzajemna wina i władz i ludzi. Władze i powiązane służby nie były w stanie przekonać ludzi o powadze koronawirusa. To ich zaniedbanie. Trzeba było dotrzeć do wszystkich. Ale ludzie zareagowali bardzo obojętnie na sytuację. Nie ufają sobie nawzajem. Ludzie już zdali sobie sprawę z powagi sytuacji. Oni sami już zaczęli wyciągać wnioski. Teraz siedzą w domu. I sytuacja powoli wraca do kontroli” - cytują Gamzathkhanova rosyjskie media.

W sumie od początku epidemii w Rosji jest blisko 300 tysięcy zarażonych i według oficjalnych danych zmarło blisko 3 tysiące osób. Tylko w ciągu ostatniego czasu, dziennie przybywa około 10 tysięcy osób zakażonych. Dla porównania w Polsce to blisko 19 tysięcy zachorowań i ponad 900 przypadków śmiertelnych.

Magomedkhan Gamzatkhanov (21-8) znany też jako "Volk Han" to prekursor MMA i pierwszy rosyjski fighter, który walczył w latach 90-tych w Japonii, przecierając szlag dla późniejszych świetnych rosyjskich zawodników na dominującym wówczas w sportach walki japońskim rynku. W latach 90-tych i na początku lat 2000 był on legendą w Japonii promując rosyjskie Sambo, z którego się wywodził. Z pochodzenia jest Awarem, tak jak Khabib Nurmagomedov.