free templates joomla

Sitthichai Sitsongpeenong, Guto Inocente i Bogdan “The Bucharest Bad Boy” Stoica zakontraktowani do ONE Championship

SitthichaiTrzej kolejni znani zawodnicy Muay Thai i Kickboxingu podpisali kontrakty z azjatycką One Championship, jednocześnie kończąc współpracę z Glory Kickboxing. To były mistrz wagi lekkiej (70 kg) Sitthichai Sitsongpeenong (139-18-2, 32 KO) z Tajlandii, brazylijski pretendent do pasa wagi ciężkiej Guto Inocente (38-9, 17 KO) i rumuński mistrz Superkombat, oraz WKU, Bogdan “The Bucharest Bad Boy” Stoica (52-12).

Wraz z zakupem Sitthichai i Inocente, One Championship wzmacnia dwie kategorie wagowe. Sitthichai trafia do najsilniejszej obecnie wagi lekkiej gdzie już są tacy fighterzy jak: Giorgio Petrosyan, Petchmorrakot, Samy Sana, Superbon Banchamek, Jo Nattawut, Yodsanklai, Jamal Yusupov czy Sasha Moisa. Taj stracił pas na rzecz Marata Grigoriana

Z kolei mistrz świata WAKO Guto Inocente zasila słabą jeszcze wagę ciężką, gdzie jest kilku zawodników z holenderskiego rynku jak Anderson Silva czy Tarik Khababez, ale jest też silny Roman Kryklia. Raczej w wadze cruiser będzie walczył Stoica, choć nie można wykluczyć exodusu i do wagi ciężkiej.

Wcześniej organizację opuścił mistrz Enfusion, turecko-holenderski fighter Tayfun Ozcan i pozyskano Murata Ayguna. Nie jest też tajemnicą, że mistrz Glory w wadze ciężkiej, Rico Verhoeven, rozmawiał z One w zeszłym roku, ale pozostał w Glory, mając w perspektywie walkę przeciwko Badrowi Hari.