free templates joomla

Dana White: Mamy Jana Błachowicza w gronie tych, którzy mogą być pretendentami o pas wagi półciężkiej

Dana White UFCPrezes Dana White na konferencji prasowej po środowej gali UFC Fight Night 175 w Jacksonville potwierdził, iż polski zawodnik Jan Błachowicz (26-8 MMA, 9-5 UFC) jest brany pod uwagę jako pierwszy pretendent do walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej jaki posiada Jon Jones. Po gali odpadł jeden z głównych kandydatów Anthony Smith (32-15 MMA, 8-5 UFC), który przegrał z Brazylijczykiem Gloverem Teixeira (31-7 MMA, 14-5 UFC).

Zmieniło to trochę sytuację na korzyść Polaka, który w zeszłym tygodniu awansował na 3 pozycję w rankingu wagi półciężkiej UFC i jest tuż za Dominickiem Reyesem (12-1 MMA, 6-1 UFC). Ten miał niedawno, bo w lutym tego roku walkę z Jonem Jonesem i choć zakończyła się kontrowersyjny wynikiem zdaniem części fanów, to niekoniecznie musi mieć od razu rewanż.

"Mamy Jana Błachowicza w gronie tych, którzy mogą być pretendentami o pas wagi półciężkiej. Dominicka Reyesa też. Może zrobimy Reyes vs. Teixeira, aby zobaczyć, kto będzie kolejnym pretendentem. Nie skupiam się teraz na tym. Mamy kolejną imprezę w przyszłą sobotę i będziemy pracować w najlepszy możliwy sposób w tym tygodniu" -  powiedział szef UFC, którego największym zmartwieniem tera nie ujest waga półciężka - "Po sobotnim wydarzeniu (UFC Fight Night 176 - przyp. red.) wrócimy do pracy w poniedziałek, a we wtorek, kiedy spotkamy się ze matchmakerami, omówimy, co zrobić przynajmniej do połowy roku".