free templates joomla

Abdulmanap Nurmagomedov ma koronawirusa Covid-19 i nadal znajduje się w śpiączce po operacji

Abdulmanap NurmagomedovJak się okazuje jednak informacja o tym, iż ojciec mistrza UFC wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov może mieć koronawirus Covid-19, okazała się prawdziwa i z tym związane jest jego nagłe pogorszenie stanu zdrowia. Do tej pory wykluczano to bazując na informacjach uzyskiwanych od rodziny i przyjaciół rodziny. Wiązano to z innymi dolegliwościami, jakie się pojawiły w ostateczności Senior Nurmagomedov trafił 25-go kwietnia do szpitala stolicy Dagestanu, Machaczkale.

Jak poinformowali przyjaciele rodziny, Nurmagomedov Sr. samolotem spercjalnym został zabrany do moskiewskiego szpitala na początku maja z powodu pogorszenia się jego stanu i braku urządzeń ECMO w Machaczce. W stolicy zdiagnozowano koronawirusa Covid-19.

Wcześniej informowano, że Nurmagomedov Sr. odmówił wykonania testu na obecność koronawirusa i nie przestrzegał zaleceń lekarzy podczas pobytu w szpitalu Machaczkale. Lekarze twierdzą, że nie byli w stanie go przekonać do wykonania testu. W Machaczkale pierwotnie zdiagnozowano wirusowe zapalenie płuc, ale przez kilka pierwszych dni czuł się zdrowy. Lekarze zalecali mu odpoczynek w łóżku, ale ten nie postępował zgodnie z ich instrukcjami, kontynuując ćwiczenia w szpitalnej sali. Lekceważenie zaleceń skończyło się katastrofą.

Według kanału "BAZA Telegram" w dniu 3-go maja Abdulmanap Nurmagomedov doznał zawału serca, jego stan gwałtownie się pogorszył. W związku z tym przeszedł operację, po której został podłączony do pozaustrojowego aparatu do utleniania membranowego (ECMO) i wszedł w stan śpiączki farmakologicznej. Według niepotwierdzonych informacji możliwe, iż doszło także do wylewu krwi do mózgu.

Wielu rosyjskich i zagranicznych sportowców opublikowało w serwisach społecznościowych słowa poparcia dla Abdulmanapa Nurmagomedova. Wśród nich są pierwszy mistrz UFC z Rosji Oleg Taktarov, Conor McGregor, były rywal Khabiba i Dana White, prezes UFC.