free templates joomla

Ojciec Chabiba Nurmagomiedowa jest w śpiączce w jednym z moskiewskich szpitali

Abdulmanap Nurmagomedov & Khabib NurmagomedovNiepokojące wiadomości docierają z Rosji na temat stanu zdrowie Abdulmanapa Nurmagomedova, ojca i trenera mistrza UFC Khabiba Nurmagomedova. Hospitalizowany 25-go kwietnia w Machaczkale w Dagestanie a później 3-go maja przewieziony specjalnym samolotem do stolicy Rosji, jest w śpiączce w jednym ze szpitali w Moskwie - informuje Sport Express. W Dagestanie Nurmagomedov Senior przeszedł test na koronawirusa, który był wówczas negatywny.

Abdulmanap ma bardzo złą sytuację, jest w śpiączce w Moskwie. W Dagestanie był leczony nieodpowiednio. Powstały komplikacje. Został zabrany samolotem, a teraz jest w Moskwie w szpitalu wojskowym. Jest tam sam, nie wpuszczają nawet krewnych” - powiedział nie wymieniony z nazwiska informator gazety.

Wcześniej sygnalizował problem także Islam Makhachev, bliski przyjaciel Khabiba, który powiedział w przeddzień, że Adbulmanap znajduje się w złym stanie. „Codziennie komunikuję się z Khabibem, pytam go o Abdulmanapa. Mówi, że znajduje się w poważnym stanie. Dzwoniliśmy, kiedy był jeszcze w Dagestanie. Powiedział, że wszystko już jest w porządku. Ale potem zabrali go do Moskwy. Teraz stan jest poważny”- powiedział Makhachev portalowi Sport24.ru.

Wcześniej informowano, że 57-letni Nurmagomedov został hospitalizowany 25 kwietnia z obustronnym zapaleniem płuc. Na początku maja zaczął mieć komplikacje z powodu niewłaściwego leczenia w Dagestanie, zapadł w śpiączkę i został wysłany do Moskwy przez specjalną komisję lekarską.

Z docierących informacji wiadomo było, iż z Dagestanu do Moskwy przyjechał Khabib wraz z braćmi. 57-letni Nurmagomedov jest honorowym trenerem Rosji, który wyszkolił ponad 18 mistrzów świata Sambo i wielu zawodników UFC. Najważniejszy sukces odniósł z synem, zdobywając tytuł mistrza UFC. Był to drugi pas mistrza zawodnika z Rosji po tym jak 15 lat wcześniej turniej wagi ciężkiej wygrał Oleg Taktarov.  W organizacji są także dwaj inni bracia Khabiba.