free templates joomla

Transfer Daniela Omielańczuka do Shocker MMA Solutions

Daniel Omielańczuk & Artur OstaszewskiWydawałoby się, że w tak trudnym okresie dla Sportów Walki trudno o sensacje a jednak informacja o hitowym transferze pomiędzy grupami managerskimi MMA Cartel a Shocker MMA Solutions czołowego polskiego zawodnika MMA wagi ciężkiej Daniela Omielańczuka robi wrażenie, iż za kulisami sporo się dzieje.

To prawdziwa sensacja, bo były zawodnik UFC sporo czasu związany był z MMA Cartel prowadzonym przez Pawła Kowalika, managera mającego do niedawna największą ilość zawodników z polskiego rynku w topowych organizacjach jak UFC, KSW, ACA czy FEN. Przejścia pomiędzy managerami zawodników nie należą do rzadkości, ale to jest znaczące, bo i Omielańczuk jest znaną i cenioną postacią.

Nie ma co też ukrywać, iż Artur Ostaszewski jest dzisiaj jednym z najskuteczniejszych managerów rynku MMA z szeroką ławą zawodników i znanych postaci jak Marcin "Różal" Różalski eks-mistrz KSW i zarazem jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego Kickboxingu. Flagową postacią SMS Team jest też Bartosz Fabiński, zawodnik UFC. Dojście Omielańczuka wzmocni ekipę i jest też korzystne, bo Ostaszewski ma świetne relacje z organizacjami a dodatkowo potrafi zawodnikom czas pomiędzy startami w walkach a dziś to bezcenne. Dowodem jest choćby udział dwóch wspomnianych postacie w programie "Ameryka Express" czy Akopa Szostaka w "Tańcu z Gwiazdami".

"Daniel zgłosił się do mnie jako wolny zawodnik. Znamy się już jakiś czas, jesteśmy w dobrych, koleżeńskich relacjach. Taki ruch wydał się więc naturalny, zwłaszcza, że blisko współpracuję również z klubem WCA Fight Team. Daniel to fantastyczny zawodnik, znany z występów na całym świecie i bardzo prestiżowe nazwisko do mojej „stajni”. Nie zastanawiałem się nawet sekundy.

Daniel rozstał się z poprzednim menadżerem w pokojowych relacjach, nie wnikałem jednak w szczegóły. Oczywiście, dla pewności porozmawiałem z Pawłem, czy aby napewno wszystko jest OK i nie będzie miał żadnej urazy - okazało się, że nie. Moje relacje z Pawłem Kowalikiem, pozostają więc niezmiennie bardzo dobre, znamy się (również prywatnie) 8 lat. Nie ma tu mowy o żadnej wojnie, czy podbieraniu zawodników. Pewnie nie raz spotkamy się we trzech z Pawłem i Danielem, na dobrym burgerze, bo wszyscy lubimy" - napisał Artur Ostaszewski w szybko sformułowanym komunikacie.

Daniel Omielańczuk zaczynał swoją karierę od formuł stójkowych takich jak Kickboxing i Sanda. Później trafił do MMA, gdzie w 2009 roku w pierwszej walce pokonał późniejszego mistrza ACB w wadze półciężkiej, Karola Celińskiego. 37-latek z Sokołowa Podlaskiego walczył w polskiej KSW, litewskiej Bushido FC a następnie trafił do UFC. Aktualnie jest pretendentem do pasa mistrzowskiego czeczeńsko - rosyjskiej ACA. Trenuje w WCA Fight Team pod okiem Roberta Jocza wraz czołówką polskich zawodników jak Jan Błachowicz, Piotr Strus, Bartosz Fabiński, Krzysztof Gutowski.