free templates joomla

Świat Kickboxingu ożywa: Murat Aygun podpisuje kontrakt z ONE Championship

Murat Aygun One ChampionshipŚwiat Kickboxingu zamarł z powodu koronawirusa i całej pandemii Covid-19, ale powoli zaczyna wracać życie i tak największa azjatycka organizacja walk One Championship zakontraktowała jednego z najbardziej utalentowanych zawodników wagi ciężkiej 31-letniego turecko-holenderskiego kickboxera Murata Ayguna (16-1, 6 KO). "Rzeźnik" (The Butcher - ang.) to jeden z najlepiej boksujących fighterów czołówki formuły K-1.

Co prawda One Championship nie ogłosiła tego jeszcze oficjalnie na swoich stronach, ale managment Ayguna napisał wiadomość w mediach społecznościowych o tym fakcie, co należy uznać za pewnik. „Z dumą ogłaszamy, że nasz najnowszy klient Murat Aygun, podpisał umowę na wiele walk w One Championship w ciągu najbliższych 24 miesięcy” - brzmi treść wpisu. Oznacza to dalszą budowę kategorii HW w organizacji, która blado wypadała dotychczas w tym segmencie wag na tle konkurencji.

Murat ma zawodowy rekord 16-1 i związany był z legendarnym trzykrotnym mistrzem K-1 World Grand Prix Peterem Aertsem. Obecnie trenuje zaś w SB Gym w Utrechcie w Holandii pod okiem Saida El Badaoui, tego samego który również trenował przez jakiś czas Badra Hari po jego rozstaniu z Mike Passenierem. Trenuje też byłą mistrzynię UFC Geremaine de Randamie i aktualnego mistrza One Championship, Iliasa Ennahachi.

Aygun rozpoczynał karierę na japonskich wydarzeniach Rise, gdzie brał udzial w dwóch galach Blade zaliczył też organizację Heat, której został mistrzem w 2016 roku. Poznał też rumuński Superkombat i chiński Kunlun Fight, ale największe sukcesy to mistrzostwo holenderskiej World Fighting League (WFL), gdzie też wygrał turniej wagi ciężkiej. W niej pokonał na punkty legendarnego Errola Zimmermana. Jedyna porażka w karierze to dyskusyjne przerwanie walki wskutek rozcięcia z weteranem UFC i KSW Jamesem McSweeneyem na Mix Fight 27 w turniejowej batalii. Ostatni występ turecki fighter zaliczył na gali Enfusion 95, gdzie pokonał Mohameda El Bouchaibi w lutym 2020 roku.