free templates joomla

Były trener Mike'a Tysona umiera z powodu koronawirusa

Nelson CuevasKoronawirus pochłonął kolejną ofiarę, słynnego trenera Nelsona Cuevasa, którego poświęcenie dla boksu trwało prawie sześć dekad. Cuevas był doświadczonym zawodnikiem wagi półśredniej w latach 1964–70, zanim legendarny trener Mike'a Tysona, Cus D'Amato przekonał go do prowadzenia treningów z bokserami. Cuevas otworzył własną salę Apollo Boxing Club na Bronxie w 1976 roku, w którym młody Mike Tyson pracował przez jakiś czas z Cuevasem.

W latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Cuevas pracował w narożnikach wielu gwiazd jako trener i cutman. Cuevas kontynuował pracę w bsali Mendez Boxing na Manhattanie, w późniejszych latach. Urodzony w Puerto Rico, Cuevas został wprowadzony do Boxing Hall of Fame w The Venetian w Garfield w New Jersey.

Cuevas współpracował z wybitnymi zawodnikami w historii boksu jak walczący w wadze ciężkiej Earnie Shavers czy mistrz świata wagi ciężkiej Buddy McGirt. Oprócz współpracy z wieloma świetnymi wojownikami, Cuevas nawiązał również bliskie stosunki z Muhammadem Ali. Zanim Tyson został najmłodszym mistrzem wagi ciężkiej w historii. Zanim nokautował przeciwnika za przeciwnikiem i zanim był określany jako najgorszy człowiek na planecie. Cuevas znał go po prostu jako ciche, pulchne dziecko, które potrafiło walczyć.

Znałem Tysona, odkąd miał 13 lat. Kiedy go poznałem, Cus D'Amato powiedział mi, że będzie mistrzem świata. Nie byłem pewien, czy on miał to, czego potrzebował, ponieważ był niski i pulchny. Był także nieśmiałym i miłym dzieckiem. Myślałem, że ten dzieciak jest po prostu zbyt miły, aby naprawdę mieć instynkt zabójcy, aby zostać mistrzem, ale po ludzku się pomyliłem. Pierwszy raz, gdy widziałem, jak walczy na sali, wiedziałem, że jest wyjątkowy. Był taki miły. Można by pomyśleć, że był mięczakiem, ale kiedy walczył, o rany. On niszczył ludzi. Pamiętam, że Mike znokautował jakiegoś dzieciaka, który miał 18 lat a on wtedy 14 lat, więc zawsze był niesamowitym wojownikiem. Doradzałem mu, a on ćwiczył w mojej sali. Większość jego walk amatorskich zdarzało się w moim gymie i za każdym razem odstawiał show” - powiedział dla boxinginsider.com, żyjący jeszcze wówczas trener.