free templates joomla

Darren Till i szef kartelu Kinahan na Twitterze

Darren Till & Daniel KinahanJak podaje portal Bloodyelbow.com niejaki Mohamed Bin Mansoor Al Arayedh, ambasador marki MTK Global w Bahrajnie, pokazał zdjęcie na Instagramie, pokazując, z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego UFC Darrenem Tillem i Danielem Kinahanem. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt iż Kinahan, jest domniemanym przywódcą kartelu Kinahan.

To największy gang w Irlandii, uchodzący za handlujący narkotykami a Kinahana wskazuje się jako winnego wojny gangów, w wyniku której od 2015 roku zginęło co najmniej 20 osób. Kinahan jest poszukiwany przez irlandzką policję i ukrywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Alarayedh dołączył do zdjęcia wpis: „Z moim drogim przyjacielem, Danielem Kinahanem i supergwiazdą UFC, Darrenem Tillem”. Nie jest jasne, kiedy zdjęcie zostało zrobione, ale zostało zrobione w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgodnie z funkcją geotagowania na Instagramie. Trudno też ocenić czy pokazywanie się zawodnika UFC w takim towarzystwie jest etyczne.

Prasa irlandzka poinformowała, że Kinahan mieszka w Dubaju z obawy, że może zostać zamordowany w Irlandii lub w południowej Hiszpanii (gdzie wcześniej mieszkał Kinahan i inni członkowie kartelu). W zeszłym miesiącu doniesiono, że irlandzka policja poszukiwała Kinahan za zlecenie usiłowania morderstwa.

Co łączy Anglika z Kinahanem? Kinahan jest założycielem grupy promotorskiej MTK. Według oficjalnej strony MTK, Darren Till podpisał umowę z MTK w grudniu 2017 roku. Od 2015 roku jest w UFC. Jego pierwszą walką po podpisaniu umowy z MTK było zwycięstwo nad Stephenem Thompsonem na UFC Fight Night 130, odbyła się w rodzinnym mieście Tilla w Liverpoolu w Anglii. W 2018 w październiku walczył w Polsce z Donaldem Cerrone na UFC Fight Night 118.

Samo MTK zaczęło działalność w 2012 roku jako Macklin's Gym Marbella (MGM), klub bokserski z siedzibą w Marbelli w Hiszpanii. Firma została założona przez byłego zawodowego boksera Matthew Macklina i Daniela Kinahana. Następnie MGM przekształciło się w grupę promotorską boksu i firmę wykonawczą.

Jednak sport nie był tym polem, na którym nazwisko Kinahana stało się znane. W lutym 2016 roku podczas ważenia przed bokserskim eventem MGM w dublińskim Regency Hotel kilku zamaskowanych bandytów zastrzeliło Davida Byrne'a i zraniono Seana McGoverna. Zarówno Byrne jak i McGovern byli znani jako członkowie wysokiego szczebla kartelu Kinahana. Daniel Kinahan brał udział w ważeniu a irlandzka prasa spekulowała, że to on był celem ataku.

Śledczy uważają, że atak w Regency Hotel został przeprowadzony przez członków Gangu Hutch, w odwecie za szereg zabójstw członków, rzekomo dokonanych przez kartel Kinahana w Irlandii i Hiszpanii. Wojna między gangami rozpocząła się we wrześniu 2015 roku, kiedy członkowie gangu Kinahana zabili Gary'ego Hutcha, bratanka domniemanego przywódcy Gangu Hutch, Gerry'ego Hutcha. Po strzelaninie w Regency Hotel, MGM w Marbelli najechali policjanci z Hiszpanii i Irlandii. Wkrótce potem MGM zmieniło nazwę na Mack The Knife (MTK) Global.

MTK oświadczyło, że zerwało więzi z Danielem Kinahanem. Jednak irlandzcy reporterzy nadal widzą powiązania MTK z Kinahanem. Doprowadziło to do bojkotowania irlandzkiej prasy przez MTK w 2018 r. Przed zamachem ujawniono, że Kinahan „wciąż doradza wielu zawodnikom”. Również w 2017 roku Tyson Fury opublikował zdjęcie na Twitterze, przedstawiające go z Kinahanem. On także podjął współpracę z MTK. Wraz z Tillem i Furym, MTK wymienia wśród swoich klientów:

    Carl Frampton
    Michael Conlan
    Billy Joe Saunders
    Hughie Fury
    Alex Silva, UFC
    Gilberto Galvao, JEDEN
    Glaico Franca, PFL
    Sarah Frota, UFC
    Viviane Pereira, Invicta FC
    Mike Grundy, UFC
    Stefan Sekulic, UFC
    Maiquel Falcao
    Phil Baroni

źródło: bloodyelbow