free templates joomla

Brytyjski kickboxer Kevin Fitzgerald skazany na 8 lat za zabójstwo

Fitzgerald kickboxerBrytyjski kickboxer Kevin Fitzgerald został skazany na 8 lat więzienia za zabicie mężczyzny na imprezie. Internetowe wydanie Daily Mail poinformowało, że Fitzgerald zabił swoją ofiarę, 30-letniego Shane O'Rourke jednym kopnięciem w głowę, gdy ten pod wpływem narkotyków przyszedł na imprezę i zaczął się awanturować w jego domu.

Do zdarzenia doszło rankiem 18 listopada 2019 roku, gdy denat opuścił inną imprezę, gdzie brał kokainę, oraz amfetaminę i zjawił się na przyjęciu w domu oskarżonego Fitzgeralda w Ammanford w Carmarthenshire. Świadek powiedział, że po przybyciu około godziny 9.00 rano był „wyjątkowo pijany” zachowywał się agresywnie.

Zachowanie O'Rourke zostało określone jako "awanturnicze" przez świadków na przyjęciu, gdyż pokazał gościom swojego penisa i zagroził, że i ich pozabija. W pewnym momencie złapał nawet nóż kuchenny, ale szybko został rozbrojony przez uczestników. Wówczas 51-letni Fitzgerald dołączył do walki w kuchni.

Inny uczestnik imprezy opisał, w jaki sposób oskarżony, posiadacz czarnego pasa Kickboxingu, trafił  w podbródek ofiary pojedynczym kopnięciem. Ofiara zrobiła obrót o 180 stopni dookoła osi i ciało osunęło się na ziemię. O'Rourke zmarł wkrótce po tym, jak został kopnięty przez Fitzgeralda i pozostawiony na ziemi. Sanitariusze wezwani do pomocy próbowali reanimować mężczyznę, ale bezskutecznie.

Prokurator powiedział, że w południe, że Fitzgerald zadzwonił pod alarmowy numer 999 i poprosił o pogotowie, twierdząc, że ofiara upadła. Następnie wykonał resuscytację metodą usta-usta poszkodowanego. Szybko przybyli na miejsce ratownicy medyczni, ale O'Rourke'a nie udało się uratować i ogłoszono, że nie żyje. Była dokładnie godzina 12.56.

Badanie pośmiertne wykazało uraz za lewym uchem ofiary. Było to złamanie kości czaszki w tym obszarze i wylew do mózgu. Badania krwi wykazały, że stężenie alkoholu było ono trzykrotnie wyższe od dopuszczalnego poziomu przy prowadzeniu samochodu a także potwierdzono zawartość kokainy, którą określo jako „używka”. Wstrząśnięta jest narzeczona ofiary, która przeżyła szok i jak powiedziała: „przeszła od planowania ślubu do planowania pogrzebu”. W oświadczeniu, które prokurator odczytał w sądzie, powiedziała, że nie mogła spać od śmierci partnera i „czasami ból serca był taki, że nie mogła oddychać”.

Powiedziała, że O'Rourke mógł cieszyć ślubem i urodzinami swojego syna, ale nie będzie mógł cieszyć się jego osiągnięciami, gdy chłopiec dorośnie. Powiedziała, że co noc wysyłała SMS-y do narzeczonego. W oświadczeniu Matki zmarłego powiedziała, że śmierć wywarła ogromny wpływ na jego dwie siostry i czuje tak, jakby „straciła” zarówno córki, jak i syna. Powiedziała, że rodzina myślała o przeprowadzce.

Obrona podkreślała, iż wszyscy świadkowie zdarzenia pili i brali narkotyki, a ich dowody były „niespójne”. Obrońca John Hipkin, powiedział, że jego klient odczuł „okropną wyrzuty sumienia” za to, co zrobił O'Rourke tamtego dnia. Powiedział, że zaakceptowano, że oskarżony brał kokainę i amfetaminę w noc przed przyjęciem w Ammanford i zwrócił się do sądu o wzięcie pod uwagę „kontekstu” incydentu, w tym zachowania wszystkich zaangażowanych stron.

Sędzia Keith Thomas powiedział oskarżonemu, że musiał znać ryzyko takiego czynu, biorąc pod uwagę jego doświadczenie w Kickboxingu. Jako okoliczność łagodzącą uznał przyznanie się do winy i skazał go na osiem lat więzienia.