free templates joomla

Mairbek Taisumov i Tonya Evinger otwierają listę zwolnień z UFC

Mairbek Taisumov & Ramzan Kadyrov"Business is business" - mówi stare powiedzenie i za tym idą decyzje największej światowej organizacji MMA jaką jest Ultimate Fighting Championship. O jej bezwzględności przekonał się choćby 31-letni czeczeński zawodnik Mairbek Taisumov (27-6 MMA, 7-2 UFC), który wygrał 7 ze swoich 9 walk pod banderą UFC a mimo to został skreślony z list zawodników największej światowej organizacji Mieszanych Sztuk Walki. UFC szczególnie w obliczu strat jakie ją czekają zapewne nie będzie się wstrzymywać z drastycznymi ruchami.

Czeczen mieszkający od czasu fali emigracji po II wojnie czeczeńskiej w Austrii, jednak przegrał swój ostatni bój z Brazylijczykiem Carlosem Diego Ferreirą we wrześniu 2019 roku na gali UFC 242: Khabib vs. Poirier w Abu Dhabi i znaleziono podstawę do rozwiązania umowy. Faktem jest, iż z tak dobrymi wynikami sportowymi nie powinien on być "uwolniony" z kontraktu, ale UFC miała z nim problemy wizowe i nie mógł on wjeżdżać na teren USA.

Prawdopodobnie znalazł się on na sławetnej liście TIDE, gdzie nawet mając kontakt pośredni z "osobami niepożądanymi" przez władze amerykańskie, wszelkie prośby o wizę są odrzucane. Niewątpliwie należy do nich choćby prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow. O tym, że "to działa", przekonał się choćby o tym ojciec Khabiba Nurmagomedova, który tak jak "Beckan" od lat nie może dostać wizy, by być na walkach syna. Jedyna taka okazja była właśnie we wspomnianej Abu Dhabi, gdzie spotkali się obaj.

To jednak temat na zupełnie inną dyskusję a fakty są takie, że poza Czeczenem na rooster UFC trafiła 12-stka innych zawodników jak Tonya "Triple Threat" Evinger (19-9 MMA, 0-3 UFC). Była mistrzyni Invicta FC kompletnie nie sprawdziła się w organizacji, pomimo iż w pierwszym pojedynku dostała walkę o pas, ale ten pomysł Cris Cyborg szybko wybiła jej z głowy a młoda Aspen Ladd i Lina Länsberg zweryfikowały jej oczekiwania i marzenia. Poniżej lista relegowanych zawodników:

Mairbek Taisumov
Tonya Evinger
Dong Hyun Ma
Chance Rencountre
Matthew Lopez
Cyril Asker
Khalid Murtazaliev
Talita Bernardo
Jodie Esquibel
Kyle Prepolec
Marcos Mariano
Isabela de Padua
Zhenhong Lu