free templates joomla

Absolute Championship Akhmat przenosi gale na 2 połowę roku 2020 z powodu Koronawirusa Covid-19

ACAWe wtorek 17-go marca organizacja Absolute Championship Akhmat ustami swojego szefa Mairbeka Khasieva z powodu epidemii Koronawirusa Covid-19 odwołała trzy zapowiadane eventy ACA 106 w Sankt Petersburgu (24 marca), ACA 107 w Moskwie (3 kwietnia) i ACA 108 w Warszawie (24 kwietnia).

Dla polskich kibiców szczególnie ważny był event w hali Torwaru, z udziałem czołówki polskiego MMA: Danielem Omielańczukiem, Piotrem Strusem, Rafałem Haratykiem a także pozostałymi zawodnikami jak idący w górę Radosław Paczuski czy debiutujący Kamil Oniszczuk.

"Z powodu zakazu imprez masowych przenosimy turnieje w Moskwie, Sankt Petersburgu i Warszawie na nowe daty. ACA 106 w St. Petersburgu odbędzie się 21 sierpnia, ACA 107 w Moskwie 24 lipca, w Warszawie data będzie znana później. Wszystkie wcześniej zakupione bilety są ważne! Życzymy wszystkim dobrego zdrowia i pozytywnego nastawienia!" - głosi oficjalny wpis czeczńsko - rosyjskiej organizacji.

Dla rosyjskich fanów szczególnie cenna jest strata gali ACA 107 w Moskwie, gdzie spodziewano się boju najlepszego trashtalkera rosyjskiego rynku, jakim bez wątpienia jest zawodnik wagi średniej (84 kg) Magomed "Maga" Ismailov (15-3-1) z walczącym w wadze ciężkiej Aleksandrem Emelianenko (28-7-1).

Nasza walka z Magomedem Ismailovem została przełożona na lipiec, wszystkie turnieje zostały odwołane z powodu wybuchu koronawirusa. To rozczarowujące wiadomości. Jestem zasmucony. Będę dalej się przygotowywać, trenować i przetrwać” - powiedział Alexander Emelianenko w mediach społecznościowych. Wtórował mu "Maga", który napisał: „Nasza walka została przełożona na lipiec, ale to drobiazg! Wybuch nowej grypy zabiera życie ludziom! Nie ma żadnych nieuleczalnych chorób, wszystko wkrótce się skończy. InshaAllah! Bądźcie w zdrowiu!”.

Organizacja nie łudziła kibiców, że w maju lub czerwcu uda się wznowić działaność. Sytuacja jest na tyle poważna, iż szef organizacji doskonale zdaje sobie sprawę z ograniczeń i nie łudzi szybkim wznowieniem gal. Wszystkie odbędą się w drugiej połowie roku.