free templates joomla

Koronawirus COVID-19 w pechowy piątek 13-go zmiata galę Bellator 241 w Uncasville w USA

Bellator 241Dosłownie na chwilę przed imprezą Bellator 241 Pitbull vs. Carvalho, która miała się odbyć w hali Mohegan Sun Arena w Uncasville w stanie Connecticut (USA), została ona oficjalnie przełożona, o czym poinformował prezes Bellator MMA, Scott Coker. Stało się to w piątek 13-go marca na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy, ale już po ważeniu zawodników. Tym razem nie jest to pechowa "13" a koronowirus COVID-19.

"Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób pozostanie naszym najwyższym priorytetem. Po uważnym monitorowaniu trwającego wybuchu epidemii koronowirusa COVID-19, Bellator MMA postanowiła przełożyć dzisiejsze wydarzenie Bellator 241 w Mohegan Sun Arena w Uncasville, Connecticut. Chcielibyśmy przeprosić naszych sportowców i fanów, a także naszego partnera telewizyjnego DAZN, ale uważamy, że w tej chwili jest to najlepsza decyzja” - powiedział Coker w oświadczeniu po tym, jak wiadomość po raz pierwszy została podana przez portal Fightful.com.

Przedstawiciele Bellatora poinformowali, iż wszyscy zawodnicy otrzymają rekompensatę za przygotowania do gali. Jak informuje portal MMAjunkie.com: we wtorek gubernator stanu Connecticut, Ted Lamont ogłosił raport ws. stanu zdrowia publicznego, a w czwartek podpisał zarządzenie wykonawcze, które częściowo zabrania publicznych zgromadzeń przekraczających 250 osób. Zgodnie z tym nakazem, Bellator podjęła decyzję o gali bez udziału publiczności, ale po dalszym monitorowaniu sytuacji i zagrożenia koronawiruse, organizacja podjęła decyzję o przełożeniu gali.

Bellator 241 Freire vs CarvalhoNa Bellator 241 miało dojść do pojedynku mistrza wagi lekkiej i piórkowej Patricio Freire (30-4 MMA, 18-4 BMMA) przeciwko Pedro Carvalho (11-3 MMA, 4- 0 BMMA) w ćwierćfinale trwającego turnieju Grand Prix Bellatora. W co-main event zaplanowano ćwierćfinałowy bój pomiędzy Emmanuelem Sanchezem (19-4 MMA, 11-3 BMMA) i Danielem Weichelem (40-11 MMA, 9-3 BMMA).

Po tym jak z powodu koronawirusa spadały kolejne imprezy w Europie i w Polsce, kibice liczyli, że może uda się przeprowadzić wydarzenie. Niestety po odwołaniu imprez NBA, NHL, turniejów zapaśniczych NCAA, ligi MLS, a nawet meczów angielskiej Premier League, teraz do długiej listy dopisuje się Bellator MMA.