free templates joomla

Marcin Held w Professional Fighters League

Marcin HeldPolski zawodnik MMA Marcin Held (26-7) podpisał kontrakt z amerykańską organizacją Professional Fighters League (PFL) i zamierza debiutować na jej arenie już 21-go maja 2020 podczas gali PFL 2020 #1: Regular Season, która otworzy kolejny trzeci sezon zmagań turniejowych, gdzie główną nagrodą jest milion dolarów.

28-letni Held ostatnio zatrudniony był w czeczeńsko-rosyjskiej organizacji Absolute Championship Akhamat, gdzie wygrał 3 walki z rzędu, w tym ze słynnym Diego Brandao w ostatnim pojedynku na gali ACA 92 w Łodzi w maju 2019. Na koniec 2018 roku opuścił on organizację UFC, gdzie z różnych przyczyn nie odniósł sukcesu. Opuszczenie uczcił pokonaniem Nasrata Haqparasta na drugiej gali UFC w Polsce jaką była UFC Fight Night 118 w Gdańsku.

Polak największe sukcesy święcił w Bellator MMA, gdzie trafił już jako 19-latek, by spotkać się w pierwszej walce z późniejszym mistrzem Michaelem Chandlerem. Raz był w finale turnieju w 2013 roku a raz w nim zwyciężył w 2014 roku, gdzie w finale pokonał Patricky Freire. W 2015 roku walczył o pas organizacji w wadze lekkiej ulegając Willowi Brooksowi. Po pokonaniu Dave'a Jannsena opuścił organizację na rzecz UFC. Held w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego nie ukrywał, że głównym motywem jego udziału w zmaganiach PFL jest czynnik finansowy i jest on znacznie wyższy niż w ACA.