free templates joomla

Deontay Wilder lżejszy 19 kg od Tyson Fury przed rewanżem w Las Vegas! Video

Tyson Fury vs Deontay WilderSobotni wieczór i noc będzie jedną z najintensywniejszych w świecie zawodowego boksu za sprawą rewanżowego pojedynku wagi ciężkiej o pas mistrza świata WBC pomiędzy Amerykaninem Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) a brytyjskim pięściarzem Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Walka dwóch niepokonanych mistrzów odbędzie się w ponad 16-tysięcznej hali MGM Grand Garden Arena w Las Vegas (USA) i wyprzedane są na nią niemal wszystkie miejsca. Zainteresowanie jest ogromne co potwierdziły nocne Face Off i ważenie obu fighterów w wypełnionej po brzegi hali.

Obaj dzień przed zaliczyli najdłuższe w historii "spotkanie twarzą w twarz", które trwało ponad 5 minut i jest to aktualny rekord wagi ciężkiej a być może i ogólny rekord świata. W tym czasie nie tylko patrzyli sobie w oczy, ale i wygadywali do siebie różne rzeczy i co oczywiste, niezbyt przyjemne.

Tyson FuryDzień po czyli przy ważeniu, na face off nie zgodziła się już Stanowa Komisja Atletyki stanu Nevada (NSAC) z uwagi na wcześniejsze przepychanki. Stali w dystansie do siebie w odległości kilku metrów, zabezpieczani przez pracowników Nevada State Atletic Comission i ochronę. To także nie zapobiegło ich "rozmowom" choć mogli nie słyszeć się wcale w tym tumulcie. Co ciekawe po pierwszym remisowym pojedynku, obaj odnosili się do siebie z wielkim szacunkiem.

Na wagę wnieśli, odpowiednio pretendent Fury - 123,8 kg (273 funty) a broniący tytułu Wilder - 104,8 kg (231 lbs.). Warto to podsumować w stosunku do poprzedniego pojedynku, gdzie Fury miał 116,3 kg (256,5 funta) a Wilder zaledwie 96,4 kg (212,5 lbs). Zatem obaj mocno postawili na siłowy trening i siłę jako taką.  Obaj mają ponad 2 metry wzrostu a Fury nawet 206 cm. Jest też 3 lata młodszy od 34-letniego dziś Wildera. Zapowiada to wielkie grzmoty w pustynnym Las Vegas.

Na marginesie, nie jest to najwyższa waga w karierze Fury'ego, który miał już 276 funtów (125,2 kg) w walce z Seferem Seferim w czerwcu 2018 roku. W ostatnim zaś z Otto Wallinem, Fury ważył 254,5 funta (115,4 kg). To było w październiku 2019. "Waga nie jest problemem. To 273 funty czystej brytyjskiej wołowiny" - podsumował swój wynik Fury.

Deontay WilderZ kolei Wilder teraz przybrał aż 8,4 kg co było widoczne, gdy napinał klatkę stojąc rozebrany, czego nie zrobił z kolei "Gypsy King" mając koszulkę na sobie. W karierze Wildera to najwyższa waga. "W końcu jesteśmy wagą ciężką. Tak to naprawdę nie jest sprawa w wadze, ponieważ mogliście widzieć, że przez moją całą karierę, miałem niedowagę. Ja naprawdę troszczę się o wagę. To właśnie wskazuje, że jestem w lepszym stanie ciała i umysłu niż ostatnim razem i przychodzę zadać mu ból" - powiedział Wilder.Zobaczymy na ile więcej ważyć będą jego ciosy a szczególnie prawy z którego słynie i który powalił na deski Anglika powołującego się na swoje romskie korzenie. To wszystko przed nami. Już za kilkanaście godzin.

Transmisja w nocy z soboty na niedzielę od 3:05 na tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport, oraz od 3:45 w TVP Sport. My z kolei zapraszamy na LIVE, który będzie odbywał się równolegle i po LIVE z UFC Auckland.