free templates joomla

Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z mistrzem K-1 WGP Antonio Plazibatem na GLORY 76 Antwerp!

Arkadiusz WrzosekPolski zawodnik Kickboxingu wagi ciężkiej 26-letni Arkadiusz Wrzosek (12-5, 7 KO) swój następny pojedynek w organizacji Glory Kickboxing stoczy podczas gali GLORY 76 Antwerp, która odbędzie się w sobotę 28 marca w Antwerpii w Belgii. Rywalem Polaka będzie silny Chorwat Antonio Plazibat (18-3, 11 KO) reprezentujący aktualnie słynny Mike's Gym z Amsterdamu.

Polak ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2019 roku podczas Glory 71 w Chicago (USA), gdy zdemolował Amerykanina Demoreo Dennisa (12-9, 10 KO) doprowadzając do przerwania walki w drugiej rundzie po serii niskich kopnięć. Był to drugi występ Polaka w największej światowej organizacji Kickboxingu. W pierwszej na Glory 62: Rotterdam, uległ Benjaminowi Adegbuyi podczas Turnieju Wagi Ciężkiej. Wrzosek jest mistrzem polskiej organizacji Fight Exclusive Night.

Plazibat mimo młodego wieku 26 lat dał się już poznać ze świetnej strony, gdy jako drugi chorwacki zawodnik po pierwszymk w historii mistrzu K-1 World GP Branko Cikaticu, także wygrał turniej wagi ciężkiej w Japonii ( K-1 World GP 2017 Heavyweight Championship Tournament -100 kg) w 2017 roku. Nie dokonał tego nawet słynny Mirko Cro Cop Filipovic, który wygrał turniej, ale u siebie w Zagrzebiu w 2012 roku i nie bez wątpliwości. W Glory KB, Plazibat pokonał m.in pogromcę Wrzoska z przeszłości Tomasa Mozny'ego a ostatnio solidnego Jahfarre Wilnisa. Odebrał też pas mistrza świata WAKO-Pro Michałowi Turyńskiemu w 2018 roku. Ma w Glory 4 zwycięstwa i będzie najtrudniejszym wyzwaniem w karierze Polaka.