free templates joomla

Krzysztof Jotko vs Eryk Anders na UFC Fight Night 172 Portland

Eryk Anders vs Krzysztof JotkoDziś już oficjalnie wiadomo kiedy i z kim następny raz do oktagonu Ultimate Fighting Championship wyjdzie 30-letni polski zawodnik Krzysztof Jotko (21-4 MMA, 8-4 UFC). Pochodzący z mazurskiej Ornety fighter wystąpi na gali UFC on ESPN+ 30: Overeem vs. Harris, która odbędzie się 11-go kwietnia w hali Moda Center w Portland w stanie Oregon w USA. Rywalem Jotki będzie będący na fali dwóch zwycięstw Amerykanin Eryk Anders (13-4 MMA, 5-4 UFC).

Polak trenujący na Florydzie w zespole American Top Team miał walczyć jeszcze w ubiegłym roku, ale z powodu poważniej kontuzji barku i operacji w październiku 2019 musiał wycofać się z gali UFC 244 NYC, która odbyła się w Nowym Jorku w dniu 2-go listopada. Tam miał zmierzyć się ze wschodzącą gwiazdą wagi średniej Edmenem Shahbazyanem (11-0 MMA, 4-0 UFC) z Glendale w Kalifornii.

Jotko po swoim powrocie w 2019 roku w kwietniu pokonał Alena Amedovskiego na UFC St.Petersburg a potem w lipcu UFC 240: Holloway vs. Edgar w kanadyjskim Edmonton wygrał z miejscowym zawodnikiem Marc-Andre Barriault.

W czasie, gdy Jotko rehabilitował bark, 32-letni "Ya boy" z Birmingham w stanie Alabama nie próżnował wygrywając z Geraldem Meerschaertem na UFC on ESPN+ 19 w Tampa na Florydzie a wcześniej z Vinicius Moreira na UFC on ESPN 3. Ogólnie w 2018 roku miał 3 porażki i jedno zwycięstwo a w 2019 po jeszcze jednej porażce z Khalilem Rountree po jednorazowej wycieczce do wagi półciężkiej, niewiele brakowało do zwolnienia go. Uratowały go wspomniane dwie wygrane.