free templates joomla

UFC 247: Jones vs Reyes - typowanie redakcji FightSport.pl

UFC 247 Już z soboty na niedzielę, 8 lutego odbędzie się gala UFC 247, podczas której w walce wieczoru, o mistrzostwo wagi półciężkiej, zmierzą się: aktualny champion, Jon Jones i pretendent do pasa, Dominick Reyes. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Houston. Transmisja z gali wystartuje w Polsce o godzinie 00:30 (UFC FIGHT PASS), a kartę główną będzie można zobaczyć na antenie Polsat Sport od godziny 4 nad ranem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami na najbliższą galę najlepszej federacji MMA na świecie.

WALKA WIECZORU:

Pojedynek o pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej
Jon Jones (25-1) vs Dominick Reyes (12-0)
Walka wieczoru, na którą każdy fan mma podczas 247 numerowanej gali UFC oczekuje. Uznany przez niektórych za najlepszego zawodnika wszechczasów bez podziału na kategorie wagowe Jon Jones, stawi się do kolejnej obrony mistrzowskiego trofeum w wadze półciężkiej. Na przeciwko niego stanie niepokonany Dominick Reyes, który na swoim rozkładzie ma takie nazwiska jak np.: Chris Weidman, Volkan Oezdemir czy OSP. Obaj mają podobne warunki fizyczne, ale doświadczenie i niekonwencjonalny styl wszechstronnej walki przemawia za aktualny mistrzem, który jest ogromnym faworytem w tym pojedynku. Z początku walki Reyes pewnie będzie chciał troszkę agresywniej atakować, ale z biegiem minut zapewne "Bones" opanuje sprawę i zacznie celnie trafiać swoimi łokciami i kolanami rywala. Przewidujemy, że walka odbędzie się w pełnym pięciorundowym dystansie czasowym.
TYP: JON JONES (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

CO-MAIN EVENT:

Pojedynek o pas mistrzowski UFC w wadze muszej
Valentina Shevcenko (18-3) vs Katlyn Chookagian (13-2)
Pierwsze mistrzowskie starcie podczas tej gali odbędzie się w wadze muszej kobiet. Shevcenko, reprezentująca Peru, jest obecnie na fali 4 zwycięstw z rzędu. W jednym z tych starć pokonała również naszą zawodniczkę, Joannę Jędrzejczyk. Mająca świetne umiejętności walki w stójce, które zaczerpała uprawiając na początku swojej drogi ze sportami walki z muay thai, zapewne zaprocentują podczas tego starcia z Chookagian. Katlyn to 31 letnia Amerykanka, która w UFC 6 razy wygrywała, a 2 razy poniosła porażkę. Jej walki często kończą się poprzez decyzje sędziowskie, ale tym razem nie przewidujemy, żeby jej walka miała potrwać pełne 5 rund. Znana z dominującego i agresywnego stylu Valentina powinna znokautować do 3 rundy swoją oponentkę.
TYP: VALENTINA SCHEVCENKO (Zwycięstwo w 3 rundzie przez TKO)

KARTA GŁÓWNA:

Juan Adams (5-2) vs Justin Tafa (3-1)
Waga ciężka, a więc można spodziewać się w tej walce mocnych trafień i kopnięć, a także zakończenia przed czasem. Walka o być albo nie być dla dwóch zawodników, którzy dotychczas są na minusowym stanie w federacji UFC. Adams ostatnią walkę przegrał z popularnym w USA, Gregiem Hardy, a Australijczyk Tafa, poległ w walce z Yorganem De Castro w rodzimej Australii. Ciężko jest typować takie starcie gdzie o zawodnikach tak naprawdę mało wiemy, ale jeśli mamy się kierować intuicją to przypuszczamy, że Adams u siebie w kraju będzie chciał wygrać za wszelką cenę ten pojedynek i to jego jako zwycięzcę obstawimy w naszej zabawie w typowanie.
TYP: JUAN ADAMS (Zwycięstwo w 1 rundzie przez TKO)

Mirsad Bektic (13-2) vs Dan Ige (12-2)
Walka w wadze piórkowej, która zapowiada się na taką gdzie ciężko znaleźć faworyta. Ogólnie ten pojedynek może skraść show całej gali i zostać uznany za najlepszą oktagonową bitwę podczas UFC 247. Bektic wraca po porażce, którą poniósł przed czasem z rąk Josha Emmetta, a Ige jest na fali 4 zwycięstw z rzędu, a w tym dwa razy wygrywał przed czasem. Obaj panowie mają po 28 lat i cechują się podobnymi warunkami fizycznymi. Walka będzie miała zapewne mocne i szybkie tempo, ale może potrwać też pełne 3 rundy. Zwycięsko z tego starcia uważamy, że wyjdzie Dan Ige, który tym samym dopisałby na swoje konto 5 wygraną w federacji UFC.
TYP: DAN IGE (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Derrick Lewis (22-7) vs Ilir Latifi (14-7)
Karta główna rozpoczęcie się od pojedynku w królewskiej kategorii. Debiutującego w  wyższej wadze Szweda przywita "Czarna Bestia". Lewis, który był pretendentem do mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej jest akutalnie po wygranej z Blagoy Ivanov przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Ilir Latifi walczył w wadze półciężkiej ze zmiennym szczęściem i postanowił przenieść się kategorię wagową wyżej. Obecnie jest po dwóch porażkach z rzędu, które poniósł z rąk Coreya Andersona i Volkana Oezdemira. Scenariusz walki może być tylko jeden. Latifi zapewne za wszelką cenę będzie chciał trafiać w dystansie Lewisa, a jak nadaży się odpowiednia okazja do obalenia to chętnie to zrobi i przeniesie walkę do parteru. Lewis znany ze swojego stoickiego spokoju zapewne wyczeka na ten jeden błąd i wyprowadzi jakiś cios, który zetnie do snu i położy na deski Szweda.
TYP: Derrick Lewis (Zwycięstwo w 2 rundzie przez KO)

POZOSTAŁE WALKI:

Trevin Giles  (11-2) vs Antonio Arroyo (9-3)
TYP: ANTONIO ARROYO (Zwycięstwo w 1 rundzie przez poddanie)

Alex Morono (17-5) vs Kallinn Williams (9-1)
TYP: ALEX MORONO (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Lauren Murphy (11-4) vs Andrea Lee (11-3)
TYP: ANDREA LEE (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Miles Johns (10-0) vs Mario Bautista (7-1)
TYP: MILES JOHNS (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Domingo Pilarte (8-2) vs Journey Newson (9-2)
TYP: DOMINGO PILARTE (Zwycięstwo w 1 rundzie przez poddanie)

Andre Ewell (15-6) vs Jonathan Martinez (11-2)
TYP: JONATHAN MARTINEZ (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Austin Lingo (7-0) vs Youssef Zalal (7-2)
TYP: YOUSSEF ZALAL (Zwycięstwo w 2 rundzie przez TKO)

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek