free templates joomla

Były zawodnik Bellator MMA zawieszony za rzut (slam) człowieka przy policyjnej interwencji

Police SlamBezpowrotnie pracę w policji może stracić były zawodnik MMA w organizacjach Bellator MMA i Xtreme Fighting Organization niejaki Jerald "Bacon and Eggs" Williams (3-1) reprezentujący w latach 2009 - 2012 amerykański Team No Ego Wrestling z Oswego w stanie Illinois. Powodem jest brutalny rzut (tzw. slam - przyp. red.) zapaśniczy jaki wykonał bezpośrednio na ulicy po zatrzymaniu pijącego alkohol człowieka w Chicago.

Williams który obecnie pracuje jako policjant w Chicago, został zawieszony w swoich obowiązkach po tym, jak materiał wideo z trafił do sieci. Oskarżono go o ekstremalną przemoc ze strony policji. Wideo z zajścia zostało pierwotnie zarejestrowane na telefonie komórkowym i opublikowane w mediach społecznościowych.

Jednak telewizja CBS Chicago uzyskała nowy materiał z dwóch różnych kamer bezpieczeństwa. Pokazują one zdarzenie z różnych kątów i około pięciu minut prowadzących do momentu uderzenia ciała o betonowy chodnik z krawężnikiem. Bernard Kersh, 29 lat, oskarżył oficera Jeralda Williamsa o nadmierną siłę, gdy Williams uniósł go w powietrze i uderzył głową w betonowy krawężnik w Święto Dziękczynienia.

Jerald WilliamsWyrwał mnie z nogami i uderzył głową o beton. Mogłem zostać zabity” - powiedział Kersh dla CBS Chicago. Mężczyzna powiedział, że nie opierał się aresztowaniu także w swoim pierwszym wywiadzie od czasu incydentu. Policja początkowo wyjaśniała, że policjanci zatrzymali Kersha, aby dać mu mandat, gdy zobaczyli, jak pije alkohol na przystanku autobusowym. Powiedzieli, że opierał się przy zatrzymaniu a nawet, splunął i polizał twarz funkcjonariusza Williamsa. Kersh zaprzeczył temu. „Nie splunąłem na żadnego oficera” - powiedział. „Nie polizałem też twarzy oficera” - wyjaśniał.

Wideo z jednej z kamer najpierw pokazuje białego policyjnego SUV-a podjeżdżającego na przystanek autobusowy. Williams wysiada z pojazdu, idzie do przystanku autobusowego i chwyta Kersha, który pije alkohol. Kilka sekund przed uderzeniem ciała, Williams wydaje się przyciskać swoje ciało do Kersha, który następnie odwraca twarz w kierunku oficera. Następnie Williams obejmuje go ramionami i dynamicznie rzuca go. Kersh powiedział, że kiedy uderzył w krawężnik, stracił przytomność. „Wszystko stało się czarne” - powiedział. „Więc widzisz, nie jestem oporny ani trochę. Jestem zgodny”.

Geoffrey Alpert, profesor kryminologii z University of South Carolina, przejrzał wideo i przyznał mu rację. Zauważył też, że partner policjanta odchodzi, żeby obejść samochód. „Więc nie widzi żadnego zagrożenia, nie widzi żadnego oporu. Nie trzeba go rzucać na ziemię. To wyraźnie nadmierne obalenie i nie jest to uzasadnione”. - powiedział Alpert. Williams jest wyszkolonym zawodnikiem MMA. Filmy na YouTube pokazują go za pomocą podobnych wyczynow w klatce, gdzie był znany jako Jerald „Bacon and Eggs” Williams. Na ulicach Chicago jest przydzielony do jednostki odpowiedzialnej za ściganie gangów na południu Chicago.

Rodzina poszkodowanego twierdzi, że cierpi na problemy ze zdrowiem psychicznym, w tym na schizofrenię. Dane pokazują, że Kersh był zatrzymywany kilkanaście razy, zanim jego ostatni incydent stał się popularny. Ale jego matka, Keshia Johnson, powiedziała, że jest wstrząśnięta sposobem, w jaki jej syn został potraktowany przez oficera. „Mój syn robił różne rzeczy. Nie mogę zmienić tego, co zrobił, ale nadal jest człowiekiem i to, co zrobił do Święta Dziękczynienia, nie ma nic wspólnego z tym, co ten oficer zrobił mu w Święto Dziękczynienia. To nie jest powód, uzasadnienie, by rzucać go na łeb na szyję”.

Zdaniem eksperta nawet, jeśli Kersh polizał Williamsa lub splunął na niego, reakcja oficera nie jest uzasadniona. „To bardzo błędne podejście i ryzykowne. To może być OK w pewnych okolicznościach, szczególnie na trawie lub na miękkiej nawierzchni. Ale to było na ulicy z krawężnikiem i nie było kontrolowane. Naprawdę trudno uzasadnić to karygodne zachowanie” - powiedział Alpert.

Władze obciążyły Kersha jednak karą za wykroczenienie polegające na przeciwstawianiu się policji i jednym wykroczeniu polegającym na zwykłym napadzie. Był także ukarany za publiczne picie alkoholu. Jednak został zwolniony z aresztu domowego. Po incydencie został zabrany do University of Chicago Medical Center. Jego adwokat Andrew Stroth usiłuje poddać go dokładniejszym testom, w tym niezależnemu skanowi CAT. Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji bada incydent. Na prośbę biura, policja zgodziła się pozbawić Williamsa jego uprawnień policyjnych, a drugi oficer został zawieszony w obowiązkach policyjnych. Kersh powiedział, że nadal trudno jest mu obejrzeć wideo. „Trudno na to patrzeć, ale cieszę się, że żyję” - powiedział - „ponieważ mogłem nie  być tutaj tutaj i rozmawiać o tym”.