free templates joomla

Piotr Kuberski i Maciej Sosnowski zwyciężają w Dubaju na UAE Warriors 10! Video

Ankos MMA Poznań teamDwa cenne zwycięstwa na zagranicznej arenie odnieśli w piątek 31-go stycznia polscy zawodnicy: Piotr Kuberski (6-1) z Ankos MMA Poznań i mieszkający w Anglii Maciej "Magic" Sosnowski (4-3) z Oxford Shootfighters w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, którzy wystąpili podczas gali UAE Warriors 10 w Abu Dhabi.

35-letni Maciej Sosnowski błyskawicznie zdemolował rywala, którym był Egipcjanin Ibrahim El Sawi (6-8). Nie było to trudne, bo El Sawi przegrał 5 ostatnich walk, ale impet z jakim Polak "napadł" obalił i udusił zza pleców, był naprawdę imponujące. Widać było głód walki, i choć Sosnowski wygrywał już szybciej to tu uwinął się z rywalem przed upływem rundy. Sosnowski zastąpił w tej walce kontuzjowanego Rumuna Alexandru Lungu, który miał bić się z Rosjaninem Romanem Wehbe. Tego z kolei zastąpił El Sawi na dzień przed galą.

Na pełnym dystansie walczył za to podopieczny trenera Andrzeja Kościelskiego. Piotr Kuberski, miał za rywala leworęcznego Irakijczyka Ahmeda Saeba (3-4), ale zdominował cały pojedynek, skutecznie obalając i kontrolując go niemal do końca walki. Walka otwierała galę w Emiratach Arabskich i z tego względu, też nie było to łatwe. Kuberski walczył w catchweight do 82 kg. Na szczęście cała ekipa Ankos MMA Poznań wspierana była też przez Makhmuda Muradova, który trenuje w Poznaniu i zaproszony był jako gość honorowy. Klub Roku 2019 wybrany przez wiele portali dobrze rozpoczął i kolejny sezon zwycięstwem Kuberskiego mającego już 3 zwycięstwa z rzędu.