free templates joomla

UFC on ESPN+ 24 Blaydes vs Dos Santos - typowanie redakcji FightSport.pl

UFC on ESPN+ 24 Już w sobotę, 25 stycznia będziemy świadkami gali UFC on ESPN+ 24, a w walce wieczoru zmierzą się zawodnicy wagi ciężkiej, Curtis Blaydes i Junior Dos Santos. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Północnej Karolinie w PNC Arena. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami na najbliższą galę najlepszej federacji MMA na świecie.

WALKA WIECZORU:

Curtis Blaydes (12-2) vs Junior Dos Santos (21-6)
Walka w wadze królewskiej, a więc nie przewidujemy, że potrwa pełne 5 rund. Blaydes jest coraz bliżej dostania szansy walki o mistrzowski pas, a więc ten pojedynek będzie dla niego bardzo ważny bo jeśli odniesie 3 zwycięstwo z rzędu to śmiało będzie mógł dostać walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej w UFC. Natomiast weteran z Brazylii, Junior Dos Santos wraca do startów po kontuzji oraz szybkiej porażce, którą poniósł z rąk Francisa Ngannou. Świetny striker, były mistrz UFC, a więc zdecydowanie ten pojedynek będzie największym wyzwaniem w karierze 28 letniego Amerykanina. Uważamy, że Curtis od początku walki użyje skutecznie swoich zapasów, czym będzie męczył Dos Santosa, a w kolejnych rundach już na macie dokończy to co zaczął i ciosami z góry pokona swojego oponenta.
TYP: CURTIS BLAYDES (Zwycięstwo w 3 rundzie przez TKO)

CO-MAIN EVENT:

Rafael Dos Anjos (30-12) vs Michael Chiesa (16-5)
To właśnie ten pojedynek w naszym mniemaniu powinien być walką wieczoru. Starcie w wadze półśredniej pomiędzy byłym mistrzem w kategorii lekkiej, Rafaelem Dos Anjosem, a świetnym Michaelem Chiesą, który jest obecnie na fali 2 zwycięstw z rzędu. Obaj panowie mają niesamowity background walki w płaszczyźnie parterowej. Łącznie mają 21 poddań na swoim koncie, ale o jedno lepszy indywidualnie jest zawodnik reprezentujący Stany Zjednoczone. W stójce zdecydowanie lepszy jest Brazylijczyk co udowadniał w walkach, np. z Donaldem Cerrone cyz Bensonem Hendersonem. Uważamy, że możemy zobaczyć w tym starciu pełne 3 rundy dobrej i wyrównanej walki, która w większości będzie odbywała się w parterze. Myślimy też, że przewaga zawodnika z Brazylii w stójce może przesądzić o jego wygranej na kartach sędziowskich.
TYP: RAFAEL DOS ANJOS (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

KARTA GŁÓWNA:

Jordan Espinosa (14-6) vs Alex Perez (22-5)
Waga musza i walka dwóch ambitnych i bardzo doświadczonych zawodników. Espinosa zdobył kontrakt z najlepszą organizacją MMA na świecie dzięki zwycięstwu w programie "Dana White Tuesday's Night Contender". Jak dotychczas dla UFC stoczył 2 walki, z czego pierwszą wygrał, a w ostatniej poniósł porażkę przez poddanie w 1 rundzie z Mattem Schnell. Jego rywal w taki sam sposób dostał się do amerykańskiej organizacji, ale stoczył więcej pojedynków dla niej. 4 razy wychodził z oktagonu zwycięsko, a tylko raz poległ z jednym z najlepszych zawodników kategorii muszej. Przegrał z Joseph Benavidetz przez TKO w 1 rundzie. Uważamy, że w tym starciu jest tylko jeden faworty, młody prospekt, który w przyszłości zapewne będzie chciał sięgnąć po mistrzowski pas UFC, Alex Perez.
TYP: ALEX PEREZ (Zwycięstwo przez poddanie w 1 rundzie)

Angela Hill (10-7) vs Hannah Cifers (10-3)
Trzecia walka kobiet podczas tej gali. Walcząca ze zmiennym szczęściem Hill, podejmie rywalkę, która w UFC przegrała tylko raz, a ostatnio nieoczekiwanie pokonała Jodie Esquible. Ciężko tutaj przewidzieć przebieg tego starcia. Jedyne czego jesteśmy prawie pewni, to że walka zapewne potrwa pełne 3 rundy, a reszta zależy już od dyspozycji dnia obu pań. Zdecydowanie aspekt młodości przemawia za Cifers, ale doświadczenie, które nabrała Hill z takimi rywalkami jak, np. Rose Namajunas czy Carla Esparza, pomimo odniesionych porażek w tych walkach, może jej zaprocentować pozytywnie właśnie w pojedynkach kiedy rywalki są na praktycznie równym poziomie. Stawiamy w tej walce na zwycięstwo 35 letniej Amerykanki.
TYP: ANGELA HILL (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Jamalah Hill (6-0) vs Darko Stosic (13-3)
Walka w kategorii półciężkiej gdzie debiutant spotka się z zawodnikiem, dla którego to starcie będzie o być, albo nie być w najlepszej federacji MMA na świecie. Debiutant to oczywiście Jamalah Hill, który w ładnym stylu wygrał przed czasem w programie "Dana White Tuesday's Night Contender". Dotychczas niepokonany w zawodowym MMA. Jak zniesie presję związaną z debiutem na tak dużej gali, tego nie wie nikt, ale zapewne jedno jest pewne, że ma atuty w rękach i nogach. Stosic, w którym pokładano duże nadzieję dobrze zaczął od zwycięstwa w UFC, ale obecnie przegrał dwie walki z rzędu i jeśli teraz odniesie kolejny przegrany bój to zapewne pożegna się z organizacją. Czy presja zadziała na niego motywująco czy wręcz przeciwnie ? Przekonamy się o tym już w sobotę. My stawiamy jednak na zwycięstwo debiutanta i to przed czasem.
TYP:  JAMALAH HILL (Zwycięstwo przez TKO w 2 rundzie)

POZOSTAŁE WALKI:

Bevon Lewis  (6-2) vs Dequan Townsend (21-9)
TYP: BEVON LEWIS (Zwycięstwo przez KO w 1 rundzie)

Nik Lentz (30-10-2) vs Arnold Allen (15-1)
TYP: ARNOLD ALLEN (Zwycięstwo przez poddanie w 3 rundzie)

Justine Kish (6-2) vs Lucie Pudilova (8-5)
TYP: JUSTINE KISH (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Montel Jackson (8-1) vs Felipe Dias Colares (9-1)
TYP: MONTEL JACKSON (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Sara McMann (11-5) vs Lina Lansberg (10-4)
TYP: SARA MCMANN (Zwycięstwo przez poddanie w 1 rundzie)

Brett Johns (15-2) vs Tony Gravely (19-5)
TYP: BRETT JOHNS (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Herbert Burns (9-2) vs Nate Landwehr (13-2)
TYP: HERBERT BURNS (Zwycięstwo przez poddanie w 1 rundzie)

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek