free templates joomla

Kamil Szymuszowski i Albert Odzimkowski skonfrontują się na KSW 53 w Łodzi

KSW 53 Szymuszowski vs Odzimkowski Federacja KSW ogłosiła kolejną walkę gali KSW 53, która 21 marca 2020 odbędzie się w hali Atlas Arena, w Łodzi. Oficjalnie potwierdzony został pojedynek w wadze półśredniej, w limicie wagowym do 77 kg, pomiędzy pochodzącym ze Zgierza, Kamilem Szymuszowskim (17-6), a nie tak dawno debiutującym w klatce KSW, zawodnikiem pochodzącym z Radomia, Albertem Odzimkowskim (11-4).

Obaj panowie to zdecydowanie topowi zawodnicy MMA w Polsce. Kamil po krótkiej przerwie w klatce KSW wraca po udanym powrocie na zwycięską ścieżkę. 25 maja 2019r. pokonał przez TKO w 2 rundzie Marcina Pawłowskiego na gali "Wieczór Walk 4". Ostatnie jego pojedynki dla najlepszej federacji w Polsce kończyły się dwukrotnie porażkami. Grzegorz Szulakowski pokonał "Kungfu Pande" przez poddanie, a Artur Sowiński wygrał z nim na punkty. Przed tymi porażkami Kamil wygrał wszystkie 4 pojedynki dla federacji KSW, a pokonywał w nich: Macieja Jewtuszko, Davida Zawade, Mindgaugas Verzbickasa czy Gracjana Szadzińskiego.

Albert Odzimkowski to nowy nabytek KSW i już w pierwszej walce pomimo porażki udowodnił swój ogromny potencjał jaki w nim drzemie. Stoczył walkę z Michałem Michalskim, która została uznana za pojedynek wieczoru i nagrodzona bonusem. Ten zawodnik pochodzący z Radomia to jeden z największym prospektów w polskim MMA. Kontuzję, które przytrafiły się w jego zawodniczej karierze troszkę przystopowały jego zawodowe starty, ale po wyleczeniu wszystkich urazów udanie i zwycięsko powrócił do walk po 2 letniej przerwie, pokonując weterana polskiej sceny mieszanych sztuk walki, Krzysztofa Kułaka, na gali "Armia Fight Night 6" już w pierwszej rundzie przez TKO.

Kamil Szymuszowski trenuje cały czas w "Shark Top Team" i będzie przygotowywał się do walki pod okiem Łukasza Zaborowskiego. Albert Odzimkowski obecnie trenuje w trzech klubach sportów walki, a mianowicie w "Berkut WCA Fight Team", "RKT Radom" i "SKS KB Viktoria Szydłowiec". Trenerami popularnego "Radomskiego Dzika" są Robert Jocz, Gierman Anfinogienow i Paweł Surdy.

Będzie to bardzo ważny pojedynek dla obu fighterów, który zapewne mocno wpłynie na ich dalszą karierę zawodniczą. My śmiało możemy stwierdzić, że może być to jeden z najlepszych pojedynków z całej karty walk łódzkiej gali KSW 53: Fight Code.

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek