free templates joomla

Legendarny Giorgio Petrosyan zmierzy się z Gaëtanem Dambo na Petrosyan Mania Gold Edition

Petrosyan vs DamboJuż 1-go lutego 2020 podczas gali Petrosyan Mania Gold Edition w Mediolanie, do obrony pasa mistrza świata ISKA stanie fenomenalny dwukrotny mistrz K-1 MAX 33-letni Giorgio Petrosyan (102-3-1), który nie walczył od czasu wygrania finału turnieju ONE Featherweight Kickboxing World Grand Prix w październiku 2019 roku. Ormianin z włoskim paszportem pokonał wówczas Francuza Samy Sana i kolejny raz przeszedł do historii sportu jako pierwszy zawodnik, który za walkę otrzymał milion dolarów.

Tym razem stawka na pewno jest niższa, ale "Doctor" pozostanie w "francuskim towarzystwie", bowiem rywalem będzie 28-letni Gaëtan Dambo (26-14-1) i choć pojedynek odbędzie w kategorii do 72,5 kg (Petrosyan walczy z reguły do 70 kg - przyp. red.) to nietrudno zauważyć, że zapracowany francuski zawodnik (7 walk w 2019 roku) przegrał trzy ostatnie walki.

W Kickboxingu tak już jest, że można przegrać i 10 pojedynków a i tak stanąć do walki o jakiś pas. Dokładnie ta sytuacja ma miejsce w tym przypadku, bowiem Dambo po 4 wygranych, zanotował trzy wpadki z rodakiem Petrosyana, Armanem Hambaryanem, Ibrahimem Kanoute i ostatnią z Hamzą Ngoto w połowie grudnia. Dwie ostatnie walki stoczył w Muay Thai, które jest jego bazowym sportem.

Jest to o tyle ciekawe, iż walka odbędzie się w kicboxerskiej formule określonej jako Fight Code Rules. Warto tu podkreślić, że w całej zawodowej karierze, Dambo stoczył dwie walki na zasadach K-1 i obie...z Armanem Hambaryanem. Obie zresztą przegrał. Być może przepustką do walki z wielkim Giorgio dla Dambo jest fakt, iż walczył on niegdyć (2018 rok All Stars Fight) z samym Buakawem Banchamekiem także dwukrotnym mistrzem K-1 MAX, z którym Giorgio zremisował i niegdy już potem się nie spotkał.

Mimo tych niedogodności, kibice chętnie z kimkolwiek, zobaczą ponownie w akcji, pierwszego zawodnika, który otrzymał (?) milion dolarów za zwycięstwo w turnieju. Turnieju, w którym przywrócono go po awanturze i skandalu, co też wpisuje się w jego niesamowitą historię. Historię, która nadal trwa i dopisuje kolejne akty. Gala Petrosyan Mania Gold Edition będzie miała kilka gwiazd jak pochodzący z Rumunii Alexandru Negrea, który o pas ISKA do 85 kg, zmierzy się z innym Francuzem Redą Ougdou.