free templates joomla

Ostrzelany dom dawnego rywala Różala i Słowińskiego

Patrice QuarteronFrancuski kickboxer pochodzący z Gwadelupy Patrice Quarteron (42-6-1, 34 KO) znów trafił na łamy francuskiej prasy, gdy zgłosił policji, iż w jego wynajmowanym mieszkaniu znaleziono ślady strzałów z broni palnej. Stało się to tydzień temu w środę wieczorem, około 20.00, gdy jego dom w Grand Borne stał się celem broni palnej. Miało to miejsce w centrum Corbeil-Essonnes, w pobliżu domu rodziny Dassault, którego jest dozorcą. Sam zawodnik był nieobecny w czasie wydarzeń, podobnie jak jego rodzina i nikt nie został ranny. Śledztwo zostało powierzone policji sądowej w Essonne.

Pozornie sprawa wyglądała bardzo prosto i szukano jakichś powiązań ze skonfliktowanym raperem Boobą, który niegdyś groził kickboxerowi a nawet potwierdzono ostrzelanie jego samochodu. Rzekomo z polecenia Élie Yaffa, wystepującego jako B2oba, B2O, Kopp, Le Duc de Boulogne, Saddam Hauts-de-Seine. Co więcej konflikt pomiędzy nimi, zażegnany jakiś czas temu, wznowił sam zawodnik w dniu 5-go stycznia publikując tweety i wpisy w mediach społecznościowych.

Od kilku lat obaj prowadzą ze sobą prawdziwą wojnę na swoich kontach na Instagramie, Facebooku i Twitterze. Przyczyną konfliktu jest przegrana przez Patrice Quarterona walka w listopadzie 2016 roku, gdy po 7 latach bez porażki, jego przeciwnik Anglik Daniel Sam, wszedł na ring przy muzyce rapera z Boulogne-Billancourt (Hauts-de-Seine) i pokonał go podczas gali Paris Fight 2. Tego nie darować nie mógł, bo wcześniej byli zaprzyjaźnieni a Booba jest niezwykle popularny i opiniotwórczy we Francji.

Patrice QuarteronTo nie jest jednak obecnie główny podejrzany, bo okazało się, że "zakwaterowany" w swojej luksusowej willi Patrice Quarteron jako dozorca, ochroniarz, od półtora roku ma wypowiedzenie lokalu, gdzie mieszka a wynajmująca mu miejsce rodzina Dassault nie chciała już, aby on i jego rodzina zajmowali willowy pawilon na ich posesji. Sportowiec otrzymał niedawno wezwanie do eksmisji. Ale on zapowiedział, że nie zamierza się pakować. W ostatnich miesiącach mocno wzrosło napięcie. Po otrzymaniu anonimowego wideo, w którym nieznana mu osoba grozi mu fizycznie, Patrice Quarteron złożył skargę na policji. Najpewniej sprawę będzie musiał rozstrzygać sąd.

Patrice Quarteron znany jest w Polsce z trzech walk, kiedy pokonał w 2007 roku na gali A-1 World Combat Cup na Cyprze w dramatycznym pojedynku Marcina Różalskiego w 3 rundzie i wygrywając 4-osobowy turniej, który trwał tam tydzień czasu. Drugim pokonanym był Wiesław Kwaśniewski w 2014 roku na gali Strike Fight w Lyonie. Polak podzielił los 19 innych pechowców, którzy nie wyszli za pierwszą rundę walki z Francuzem. To co nie udało się "Różalowi", zrobił Paweł Słowiński rozbijając w pył Quarterona na Champions Of Champions 2 w Montegno Bay na Jamajce w 2009 roku.

Francuz od ostatniej porażki z Anglikiem Danielem Samen, wygrał trzy walki ze słabiutkimi: Jamesem Wilisem, Seanem Tolouee, oraz po równo 1,5 roku przerwy pokonał młodego mierzącego 202 cm i ważącego 130 kg Brazylijczyka Diego Dos Santosa podczas gali Paris Fight. Mierzący 198 cm i mający 118 kg wagi zawodnik, od początku wyróżniał się na ringach boksu tajskiego. Jest pierwszym Francuzem, który został mistrzem Europy w wadze ciężkiej amatorów. To może być jednak nic przy kłopotach z Boobą i rodziną Dassault.