free templates joomla

UFC 246 McConor vs Cerrone - typowanie redakcji FightSport.pl

UFC 246 Typowanie redakcji FightSport.plJuż w sobotę, 18 stycznia 2020, będziemy świadkami gali UFC 246, która tym razem odbędzie się w Paradise, Las Vegas, w T-Mobile Arena. Będzie to pierwsza gala najlepszej federacji MMA na świecie w nowym roku. W walce wieczoru w kategorii do 77 kg do oktagonu po długiej przerwie wróci największa gwiazda MMA, Conor McGregor, który skrzyżuje rękawice z bardzo doświadczonym zawodnikiem, Donaldem Cerrone. My jako redakcja postanowiliśmy się zabawić w typowanie, a także krótkie analizy walk, z karty głównej UFC 246. Zapraszamy do czytania!

WALKA WIECZORU:

Conor McGregor (21-4) vs Donald Cerrone (36-13)
Walka, która zapewne pobije kolejne rekordy PPV, a to wszystko dzięki najpopularniejszemu zawodnikowi mieszanych sztuk walki z Irlandii, który ostatni raz w oktagonie walczył półtora roku temu. Będzie to dla niego podwójna wyzwanie ponieważ zawalczy w kategorii wagowej do 77 kg, a więc przewagę naturalnych warunków fizycznych zapewne będzie miał jego rywal. Każdy zadaje sobie pytanie w jakiej dyspozycji będzie "Notorious", ale z tego co było można zobaczyć na konferencji prasowej przed walką to można śmiało stwierdzić, iż ten wojownik przeszedł wewnętrzną przemianę i jego demoniczna strona życia, która nieraz pchała go w różne dziwne i haniebne wybryki, jak np. ten,  w którym uderzył starszego mężczyznę w barze, jest już jego przeszłością i odmieniony Conor z szacunkiem do rywala wejdzie toczyć rywalizację sportową, w której wygra lepszy. Donald Cerrone to bardzo doświadczony zawodnik UFC, który jest rekordzistą w kategorii najwięcej skończeń walk przed czasem, a także najwięcej wygranych w historii organizacji. Obaj fighterzy są świetny strikerami i jak zapowiedzieli w takiej płaszczyźnie będą chcieli stoczyć najbliższą walkę. Scenariusze mogą być dwa, bo jeśli Conor McGregor nie ustrzeli popularnego "Kowboja" w jednej z dwóch pierwszych rund i nie skończy tej walki przed czasem to później może mieć duże problemy kondycyjne, a słynący z żelaznej formy Cerrone może to umiejętnie wykorzystać na swoją stronę i przechylić szalę zwycięstwa w pełnym wymiarze czasowym na punkty. My jednak przewidujemy ten pierwszy scenariusz, że wolno rozkręcający się "Kowboj" zostanie trafiony jednym z  celnych i mocnych ciosów z zabójczej lewej ręki McGregora i przegra przez nokaut walkę wieczoru UFC 246.
TYP: CONOR MCGREGOR (Zwycięstwo przez KO w 1 rundzie)

CO-MAIN EVENT:
 
Holly Holm (12-5) vs Raquel Pennington (10-7)
Starcie w koguciej kategorii kobiet, pomiędzy byłą mistrzynią UFC, Holly Holm, a Raquel Pennington, będzie walką poprzedzającą główną walkę wieczoru. Holm zdecydowanie preferuje walkę w stójce. Jest to była amerykańska bokserka i kickbokserka, a aktualnie zawodniczka mieszanych sztuk walki. W przeszłości była wielokrotną mistrzynią w boksie, a w UFC detronizując Ronde Rousey i tym samym zdobywając tytuł weszła na sam szczyt kobiecego MMA. Jej rywalka wcześniej walczyła dla organizacji Invicta FC. Dla UFC walczy nieprzerwanie od 2013r.. Prywatnie jej drugą połówką jest również topowo zawodniczka kobiecego MMA, Tecia Torres. Lubi walczyć w płaszczyźnie parterowej i trzy jej rywalki się o tym wprost przekonały. Uważamy, że ta walka raczej w żadne fajerwerki nie będzie obfitować, a Holly Holm narzuci swój styl prowadzenia pojedynku i skutecznie w pełnym wymiarze czasowym wypunktuje swoją rywalkę.
TYP: HOLLY HOLM (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

KARTA GŁÓWNA:

Alexey Oleynik (57-13-1) vs Maurice Greene (8-3)
Królewska dywizja i walka pomiędzy weteranem tego sportu, Alexey Oleynikiem, a w sumie już nie takim młodym wilkiem, ale dużo mniej wprawionym w boje, Maurice Greenem. Człowiek, który ma już 42 wiosny na swoim karku nadal walczy w najlepszej lidze świata i potrafi odprawiać w pięknym stylu swoich rywali z kwitkiem. Alexey Oleynik, bo o nim tu mowa to przykład, że wiek nie ogranicza, aby rywalizować z najlepszymi w MMA. Pomimo dwóch ostatnich szybkich porażek cały czas jest groźnym oponentem dla rywali. Przekonał się o tym nie tak dawno sam Mark Hunt czy Junior Albini. Maurice Greene to były pogromca naszego Przemysława Mysiali w programie TUF 28. W UFC dotychczas wygrał trzy pojedynki, a poległ w ostatnim starciu przed czasem z Sergei Pavlovich. Jeśli Oleynik na początku walki nie da się ustrzelić jakimś mocnym ciosem to przypuszczamy, że uda mu się tą walkę sprowadzić do parteru, a tam jak wiemy on czuje się jak ryba w wodzie i postara się o zakończenie rywala przed czasem jedną ze swoich koronnych technik parterowych.
TYP: ALEXYE OLEYNIK (Zwycięstwo przez poddanie w 2 rundzie)

Claudia Gadelha (17-4) vs Alexa Grasso (11-3)
Walka w kategorii słomkowej kobiet, a tam waleczna Brazylijka i młoda, głodna sukcesu zawodniczka z Meksyku. Bardziej doświadczoną fighterką jest była rywalka naszej Asi Jędrzejczyk. Gadelha ma stojące na bardzo wysokim poziomie umiejętności walki w parterze. Jej brazylijskie jiu-jitsu dawało jej zwycięstwa w niejednym pojedynku. Grasso to typowa strajkerka, która lubi bić się typowa w kickbokserkim stylu. Zawsze słynie z dobrego przygotowania kondycyjnego. Myślimy, że siłowo mocniejsza będzie zawodniczka z Brazylii i uda jej się sprowadzić walkę na ziemię, a tam zapewne postara się o zastosowanie swojego wysokiego poziomu bjj, a tym samym wygrania całej walki przed czasem.
TYP: CLAUDIA GADELHA (Zwycięstwo przez poddanie w 1 rundzie)

Anthony Pettis (22-9) vs Diego Ferreira (16-2)
Pojedynek rozpoczynający kartę główną UFC 246 według nas może skraść całe show tej gali, ponieważ na przeciwko siebie staną dwaj zawodnicy, którzy lubią toczyć otwarte walki i dawać radość fanom tego sportu. Ostatnio walczący ze zmiennym szczęściem Pettis, będzie chciał odbudować się po porażce z rąk młodszego braci Diaz. Ferreira natomiast po lekkim falstarcie w UFC jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu, a dwóch ostatnich rywali, który pokonał to mocni zawodnicy z Rosji, z którymi faworytem nie był. W tej walce może się wydarzyć dosłownie wszystko i jest to najtrudniejszy pojedynek do jakiejkolwiek analizy, ale my jeśli mielibyśmy już przedstawić jakiś scenariusz tej walki to opiszemy go dwoma krótkimi słowami... Szykuje się nam wielka "oktagonowa wojna"! Tu będą trzy rundy twardej bitki, a decyzja sędziów pójdzie na korzyść zawodnika reprezentującego USA.
TYP: ANTHONY PETTIS (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską

POZOSTAŁE WALKI:


Maycee Barber (8-0) vs Roxanne Modafferi (23-16)
TYP: MAYCEE BARBER (Zwycięstwo przez TKO w 1 rundzie)

Andre Fili (20-6) vs Sodiq Yusuff (10-1)
TYP: SODIQ YUSUFF (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Nasrat Haqparast (11-2) vs Drew Dober (21-9)
TYP: NASRAT HAQPARAST (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Aleksa Camur (5-0) vs Justin Ledet (9-2)
TYP: JUSTIN LEDET (Zwycięstwo przez poddanie w 3 rundzie)

Tim Elliott (15-9-1) vs Askar Askarov (10-0-1)
TYP: ASKAR ASKAROV (Zwycięstwo przez poddanie w 2rundzie)

Ode Osbourne (8-2) vs Brian Kelleher (19-10)
TYP: BRIAN KELLEHER (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Sabina Mazo (7-1) vs J.J. Aldrich (8-3)
TYP: J.J. ALDRICH (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek