free templates joomla

Ryży Tarzan vs Jerome Le Banner na finale Tatneft Cup 2019

Jerome Le Banner vs Vyacheslav "Red Tarzan" DatsikNa rosyjskim rynku sportów walki pojawiła się kolejna sensacja. Już w najbliższą niedzielę 15-go grudnia podczas finałowej gali Tatneft Cup 2019 w Kazaniu w Rosji, kontrowersyjny Vyacheslav "Red Tarzan" Datsik (5-8) zmierzy się z jednym z najsłynniejszych fighterów formuły K-1 Jerome Le Bannerem (85-22-2, 1 NC, 69 KO). Pojedynek wagi ciężkiej odbędzie się w formule kickboxerskiej na zasadach TNA.

Pierwotnie Datsik (czytaj: Dacyk - przyp. red.) miał zmierzyć się z amerykańskim obieżyświatem Bobem Sappem, ale ten po zaliczce, gdy impreza przesunęła się o jeden dzień z 14 na grudnia wskutek, działań niezależnych od organizatora - po prostu zerwał kontrakt. Wobec tego walkę ze 150 kg Datsikiem zaproponowano 46-letniemu "Geronimo".

Francuz wsławił się w Polsce wycofaniami się z zaplanowanych walk z Marcinem "Różalem" Różalskim, ale w Kazaniu raczej zawalczy, bowiem za Tatneft Cup stoi szósta pod wzlędem przychodów firma w Rosji z międzynarodowymi koneksjami i prawnikami. Można zatem liczyć, iż JLB tym razem nie znajdzie powodu i wymówki by wystąpić w Kazaniu.

Datsik to obok Aleksandra Emelianenko najbardziej kontrowersyjna postać rosyjskiej sceny MMA. Opasły dziś ważący 150 kg "Ryży Tarzan", zasłynął przed laty znokautowaniem późniejszego mistrza UFC Andreia Arlovskiego. Później znany był z delikatnie mówiąc delikatnie z kontrowersyjnego zachowania i stylu walki. Za tym poszły kłopoty prawne związane z napadami i ultra faszystowskimi poglądami. Życie w więzieniu przy pierwszym pobycie uratował, tylko dzięki, przenosinom do oddziału psychiatrycznego, z którego uciekł do Norwegii, gdzie "poddał się" władzom deponując przywiezioną broń. Zamknięto go a po komfortowej odsiadce, którą wspominał z rozżewnieniem - deportowano do Rosji.

Tu spędził 2,5 roku za przepędzenie gołych prostytutek przez rodzinny St.Petersburgu na posterunek policji i opuścił mury nowego więzienia "Kresty 2" w 2018 roku. O dziwo od razu do luksusowej daczy, którą jak stwierdził miał z bandyckich napadów. Od tego czasu szuka głośnych walk, by podreperować budżet. O dziwo, pierwszy rzucił mu wyzwanie 79 kilogramowy bloger Artem Tarasov a ich walkę oglądały miliony internautów. Czego można po nim oczekiwać w Kazaniu? Bóg jeden raczy wiedzieć. Człowiek, który twierdził, że "Chrystus był agentem Mossadu" a on jest potomkiem Swarożyca, jest nieprzewidywalny.

Transmisja z gali na kanale FightBox HD w niedzielę od godziny 18.00 a w gali bierze udział polski zawodnik Michał Turyński z Fightera 1992 Wrocław, który pod okiem trenera Igora Kołacina, będzie walczył z Valentinem Bordianu.