free templates joomla

Karolina Kowalkiewicz vs Yan Xiaonan na UFC Fight Night 169 Auckland

Karolina KowalkiewiczNie ma dnia, by nie było slychać o polskich zawodnikach MMA walczących w organizacji Ultimate Fighting Championship. Po zapowiedziach na 2020 rok walk Jana Błachowicza z Coreyem Andersonem na UFC Fight Night 167 w Rio Rancho i Joanny Jędrzejczyk z Chinką Weili Zhang na UFC 248, teraz brazylijski dziennikarz portalu Combate.com Raphael Marinho, na Twitterze poinformował o tym, iż 34-letnia Karolina Kowalkiewicz (12-5 MMA, 5-5 UFC) zmierzy się z niepokonaną w UFC Chinką Yan Xiaonan (11-1 MMA, 4-0 UFC). Do pojedynku dojdzie na gali UFC Auckland w Nowej Zelandii w dniu 22-go lutego.

Będzie to drugi polsko - chiński pojedynek w obrębie 2020 roku. Kowalkiewicz notuje ostatnio gorszy okres w karierze, ale warto pamiętać, iż Łodzianka jest byłą pretendentką do pasa mistrzowskiego i nie złożyła do końca broni. Ostatnie trzy pojedynki przegrała, ale z świetnymi zawodniczkami jak Alexa Grasso, Michelle Waterson czy była mistrzyni Jéssica Andrade. Była mistrzyni polskiej KSW pauzuje od czerwca 2019, stąd zapewne jest obecnie głodna walki i na to liczymy.

31-letnia Chinka z Shenyang w prowincji Liaoning (dawniej Mandżuria), ma za sobą cztery zwycięstwa w UFC i od 2010 roku jest niepokonana. W ostatnim pojedynku uporała się na punkty z Angelą Hill, wygrywając na punkty. W ostatnim występie pokonała Angelę Hill na UFC 238: Cejudo vs. Moraes.