free templates joomla

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Kickboxingu 14 - 15 grudnia

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Kickboxingu 2019Po raz pierwszy w historii odbędą się Mistrzostwa Stolicy w najtwardszej i najbardziej widowiskowej odmianie kickboxingu- K-1. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Karol Łada, były zawodnik, obecnie trener w Legia Fight Club. Turniej rozegrany zostanie na warszawskim Torwarze w dniach 14 i 15 grudnia 2019 roku. Dyscyplina przeżywająca w ostatnim czasie swój  renesans, z pewnością przyciągnie najlepszych zawodników z całego kraju. Imprezie patronuje Polski Związek Kickboxingu.

Kickboxing w Stolicy ma już mocną i uznaną imprezę - Warszawską Grandę. Pod tą nazwą od jesieni 2015 roku funkcjonuje cykliczna liga, w której startują kluby z całego kraju. Zawody trwają cały dzień, a obserwuje je licznie zgromadzona publiczność. Karol Łada, który odpowiada za oba wydarzenia krótko wyjaśnia sens istnienia ligi:  „Cel jest prosty- stworzyć warunki zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym zawodnikom do zdobywania doświadczenia, zaś trenerom możliwości pracy nad warsztatem”. Mistrzostwa Warszawy doskonale wpisują się w kalendarz startowy klubów, ponieważ zamykają sezon aż do połowy stycznia.

Imprezę zaplanowano na dwa dni- 14 i 15 grudnia. Pierwszego dnia odbędą się walki eliminacyjne, ćwierćfinały i półfinały. W niedzielne popołudnie zawodnicy wyjdą tylko do pojedynków finałowych, których będzie aż 19.

Mistrzostwa, podobnie jak Warszawska Granda odbędą się w hali klubu Legia Fight Club, mieszczącego się na Torwarze. Zawody są otwarte dla widzów.