free templates joomla

UFC 249: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson, po raz piąty aranżowany pojedynek!

Khabib Nurmagomedov vs Tony FergusonNiemal pewne już jest, iż mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov (28-0 MMA, 12-0 UFC) i pretendent Tony Ferguson (25-3 MMA, 15-1 UFC) spotkają się w walce w dniu 18-go kwietnia 2020 roku. Czterokrotnie odwoływany pojedyynek będzie miał swój finał na UFC 249 w Barclays Center na Brooklynie w Nowym Jorku (USA). Informację w dniu wczorajszym potwierdziła najważniejsza instancja w sztabie dagestańskiego mistrza - ojciec i trener Abdulmanap Nurmagomedov.

Potwierdzenie nadeszło także ze strony kontrowersyjnego managera zawodnika Ali Abdelaziza, który zaprezentował w mediach społecznościowych sygnaturę podpisu Khabiba pod kontraktem na walkę. Również stacja ESPN i jej dziennikarze podawali termin, miejsce i lokalizację wydarzenia a Ballengee Group, która prowadzi interesy Amerykanina, sygnalizowała końcowy etap negocjacji kontraktowych.

Pojedynek dwa razy odwoływał awarski wojownik z Dagestanu. Powodem była i kontuzja i fatalny stan po zbijaniu wagi. Z kolei u Tony Fergusona dwukrotnie awizowano wycofanie się z walki z powodu kontuzji, w tym ostatni raz, przed UFC 223 w Nowym Jorku w kwietniu 2018 roku. Wówczas ostatecznie zastąpił go Al Iaquinta a imprezę zakłócił fatalny atak na autobus z zawodnikami Conora McGregora.

"El Cucuy" był już tymczasowym mistrzem, gdy pokonał Kevina Lee na UFC 216 przed dwoma laty. Z kolei dagestański "Orzeł" ostatnio pokonał Dustina Poiriera na UFC 242 w Abu Dhabi a wcześniej Conora McGregora na UFC 229. Niepokonany mistrz teraz po raz trzeci stanie do obrony pasa.