free templates joomla

Michał Turyński kontra Valentin Bordianu na Tatneft Cup 2019 w Rosji

Michał TuryńskiPolski zawodnik wagi ciężkiej Michał Turyński (23-11, 8 KO) z Fighter 1992 Wrocław weźmie udział w finałowej gali Tatneft Cup 2019 podsumowującej niezwykle udany sezon najstarszej rosyjskiej organizacji Kickboxingu jaką jest Tatneft Cup ("Бои по правилам TNA" на кубок ТАТНЕФТЬ"). Impreza odbędzie się 15-go grudnia w Kazaniu w Rosji a rywalem Polaka będzie weteran rumuńskiego Kickboxingu 32-letni Valentin Bordianu (11-4). Pojedynek odbędzie się jako "superfight" imrezy.

Michał Turyński był mistrzem świata WAKO-Pro i walczył dla organizacji Glory Kickboxing. W Polsce był zawodnikiem DSF Kickboxing Challenge. Wielokrotnie walczył podczas imprez King of Kings, w tym w ostatniej na Słowacji gdzie mierzył się z najlepszym słowackim zawodnikiem formuły K-1 Martinem Pacasem, któremu uległ w walce o pas KOK.

Zawodnik z Wrocławia przez cały okres kariery współpracował z legendarnym trenerem Tomaszem Skrzypkiem, który odszedł niespodziewanie w końcu października, stąd teraz podczas wyjazdu towarzyszyć mu będzie przyjaciel Tomasza Skrzypka, Igor Kołacin.

Valentin Bordianu miał okazję walczyć z innym zawodnikiem pochodzącym ze stolicy Dolnego Śląska, Dawidem Żółtaszkiem podczas wrześniowej imprezy Dynamite Fighting Show w Rumunii. Polak pokonał Bordianu a smaczku sprawie dodaje fakt, iż właścicielem rumuńskiej DFS jest pokonany przez Turyńskiego w Glory Kickboxing, Catalin Morosanu.