free templates joomla

Gokhan Saki po operacji i zapowiada powrót do UFC

Gokhan SakiPauzujący od lipca 2018 turcko - holenderski zawodnik Gökhan Saki (1-2 MMA, 1-1 UFC) walczący dla organizacji Ultimate Fighting Championship poinformował, iż przeszedł operację kolana i w ciągu dwóch tygodni podejmie rehabilitację a nastepnie treningi. Jeden z najbardziej widowiskowo walczących kickboxerów nie zrobił kariery na miarę Israela Adesanyi, ale nie jest powiedziane, że jeszcze tego nie zrobi.

Kontuzja kolana tymczasowo uniemożliwiła Sakiemu kontynuowanie kariery w UFC i spowodowała ciszę wokół niego. W środę Saki opublikował wiadomość z wyjaśnieniami na instagramie: „Przed moją ostatnią walką codziennie byłem leczony w instytucie UFC, ponieważ czułem ciągły ból. Z tą niepewnością w głowie poszedłem do swojej walki, a po walce nadal pracowałem nad moim zdrowiem”.

"The Rebel" podpisał kontrakt z UFC - 25 maja 2017 roku i rozpoczął występy efektownym nokautem nad Brazylijczykiem Henrique da Silvą podczas UFC Fight Night: Saint Preux vs. Okami w dniu 23 września 2017 roku w japońskiej Saitamie. Jednak podczas kolejnego występu na UFC 226 w lipcu 2018, Saki przegrał przez nokaut ze znanym z walki z Michałem Oleksiejczukiem, Khalilem Rountree Jr. i od tego czasu nastała cisza, choć był typowany do walki z Saparbekiem Safarovem.

Chciałem walczyć w marcu, ale to się nie udało. Po wielu wizytach w szpitalu i fizjoterapii, lekarze i mój zespół zdecydowali, że potrzebuję operacji. Właśnie skończyłem operację i wszystko poszło dobrze. Za dwa tygodnie mam nadzieję, że będę w stanie wstać i wrócić do treningów„ - opisał swoją sytuację, dziękując fanom za pamięć i wsparcie.

36-letni Saki był gwiazdą pierwszej wielkości w Kickboxingu. Do historii przeszły jego walki ze znacznie cięższymi rywalami jak Alistair Overeem w turnieju K-1 World Grand Prix 2010 czy Netherlands Semmy Schilt na pierwszym wielkim turnieju wagi ciężkiej organizacji Glory w Tokio w 2012 roku. W 2014 roku wybrany był Najlepszym Kickboxerem na Świecie. Jednak od tego czasu minęło 5 lat i czas nie stoi w miejscu a do tego doszły opłaty za wcześniejszą karierę. Czas pokaże czy Saki zdoła powrócić i nawiązać rywalizację z zawodnikami kategorii półciężkiej.