free templates joomla

Wojciech Gola kontra Joel JMX Morris na FAME MMA UK

Wojciech GolaCo prawda organizacja FAME MMA będąca najgorętszym podmiotem polskiego rynku MMA zapowiadała, że jej w jej debiucie na rynku Wielkiej Brytanii nie będzie polskich zawodników, ale i potrzeba chwili i chyba także okazja spowodowały, iż jeden z włodarzy organizacji: Wojciech Gola podjął męską decyzję i wystąpi na FAME MMA UK, która planowana jest na 14 grudnia w Newcastle.

Decyzja zapadła podczas publicznej konferencji prasowej w Anglii, w dniu 17-go grudnia, gdy okazało się, iż nie zjawił się rywal niejakiego JMX - będącego popularnym brytyjskim youtuberem (2,5 mln subskrybcji kanału - przyp. red.). Gola obserwujący sytuację, wstał i zaproponował walkę JMX a ten przyjął wyzwanie. 21-letni Youtuber naprawdę nazywający się Joel Morris znany jest głównie z produkcji FIFA gameplay i opiera się o content FIFA Ultimate Team.

Gola, który ma już za sobą walkę zawodową, debiutuje jednak w MMA, bowiem swój słynny pojedynek z Bonusem BGC stoczył w formule K-1 na Extra Gali Sportów Walki Night of Champions w Poznaniu przed dwoma laty. Wygrał wówczas na punkty z "Łazarskim Gladiatorem" a pojedynek odbił się szerokim echem. Uczestnik 9 edycji
programu Warsaw Shore ("Ekipa z Warszawy) jest prezesem FAME MMA i jednym z jej czterech współudziałowców.
 
Walka powinna zainteresować kibiców w Polsce a także rodaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich, gdzie FAME MMA sonduje rynek opierając się głównie na popularności klonu "Ekipy z Newcastle" - brytyjskiego programu analogicznego do Warsaw Shore. W pewien sposób łączy też oba projekty. Gola ma na kolejnej edycji w Polsce zmierzyć się z Rafonixem a wcześniej sam wspominał, iż jeśli Bonus BGC wygrałby z Marcinem Najmanem, jest skłonny dać mu rewanż w MMA.