free templates joomla

UFC on ESPN+ 22: Błachowicz vs Jacare - typowanie redakcji FightSport.pl

UFC on ESPN+ 22: Błachowicz vs Jacare - typowanie redakcji FightSport.plJuż w sobotę 16 listopada 2019r., najlepsza organizacja MMA na świecie zawita ze swoją galą do kraju kawy i słońca. W hali Ibirapuera Gymnasium w Sao Paolo w Brazylii, kibice obejrzą galę UFC on ESPN+ 22. W Walce wieczoru w wadze półciężkiej staną na przeciwko siebie, Jan Błachowicz i Ronaldo "Jacare" Souza. My postanowiliśmy się zabawić w typowanie, a także lekką analizę walk z karty głównej. Zapraszamy do czytania naszego punktu widzenia pojedynków z tej karty walk.

WALKA WIECZORU:

Jan Błachowicz (24-8) vs Ronaldo "Jacare" Souza (26-7)
Walka wieczoru będzie najbardziej elektryzować, ponieważ w oktagonowy bój pójdzie nasz najlepszy polski zawodnik męskiego mma bez podziału na kategorie wagowe, Jan Błachowicz. Tej nocy przywita w dywizji półciężkiej brazylisjkiego weterena mma, Ronaldo "Jacare" Souza. Rekord zawodowy obu panów jest zbliżony, ale jeśli chodzi o atut siły i warunków fizycznych to zdecydowanie będzie on stał po stronie "Legendarnej polskiej siły". Janek stoczy pojedynek na terenie rywala, ale bardzo często w takich pojedynkach kiedy musiał poradzić sobie nie tylko z rywalem w klatce, ale i dopingiem kibiców na hali, która była przeciwko niemu, wychodził zwycięsko. Ostani pojedynek "Cieszyński Książe" wygrał w pięknym stylu z byłym mistrzem wagi średniej UFC, Lukiem Rockholdem. Teraz ponownie będzie witał kolejnego topowego gracza, który przychodzi z niższej dywizji wagowej. Jan będzie zapewne w dniu walki cięższy od rywala, a także zasięg ma dłuższy o 15cm. Jeśli Polak wykorzysta swoją przewagę w walce w stójce, a także będzie dobrze bronił sprowadzeń to ma ogromne szansę wygrać ten pojedynek, co bardzo przybliży go do upragnionej walki o pas z Jone Jones'em. Nie popadajmy w huraoptymizm, ponieważ "Jacare" umie również dobrze walczyć kickboxersko i już niejednego rywala znokautował, między innymi, Chirsa Weidmana czy Dereka Brunsona. Ci, którzy głębiej interesują się mma to wiedzą, iż walka w parterze to to co "Jacare" kocha najbardziej i jest w tym niesamowicie skuteczny. Kolejnym plusem, który może zadziałać na zawodnika z Brazylii jest to, że walka zakontraktowana została na 5 rund, a on już w takich pojedynkach ma doświadczenie, a jak wiemy Janek z dobrą kondycją pojedynek 3 rudowy nie zawsze wychodził. My mamy nadzieję, że uda się Jankowi skończyć swojego rywala przed czasem!
TYP: Jan Błachowicz (Wygrana przez TKO w 3 rundzie)

CO-MAIN EVENT:

Mauricio "Shogun" Rua (26-11) vs Paul Craig (12-4)
Weteran "Pride" stanie w klatce na przeciwko walecznego Szkota. Ten pojedynek zawodnik z Wysp wziął w zastępstwie za kontuzjowanego Sama Alveya. Każdy spodziewa się bardzo łatwego zwycięstwa bardziej doświadczonego zawodnika z Brazylii, ale możemy być tutaj świadkami walki na pełnym dystansie. Paul Craig w federacji UFC walczy w kratę i raz wygrywa, a raz przegrywa, ale jego gabaryty i dobra technika walk w parterze oraz to "waleczne serce" wyróżnia go bardziej spośród tych średnich zawodników z federacji amerykańskiego giganta mma. "Shogun" przebył pełny okres przygotowań do tej walki, a także kibice będą po jego stronie, ale czy poradzi sobie tak łatwo, aby trafić celnie i posłać na deski prawie 10cm rywala, zobaczymy. Przewidujemy, że "Shogun" po roku przerwy od zawodowych startów może mieć troszkę oktagonowej rdzy, a jego głównym cele w tej walce będzie chęć trafienia w punkt, a dokładniej słabą szczękę zawodnika z Szkocji. To może się na nim mścić i jeśli przy każdej próbie ataku jego rywalowi uda się skutecznie go skontrować sprowadzeniem to tam będzie mógł punktować u sędziów i tak walkę doprowadzić do końca na swoją korzyść. Bezapelacyjnie, wygrana Craiga nad byłym championem UFC, jaki jest Rua, przyniosłyby skok jego popularności w UFC bardzo wysoko.
TYP: Paul Craig (Wygrana przez decyzje sędziowską)

KARTA GŁÓWNA:

Charles Oliveira (27-8) vs Jared Gordon (15-3)
Brazylijczyk, który jest na fali pięciu wygranych z rzędu, skrzyżuje rękawice z mniej doświadczonym rywalem ze Stanów Zjednoczonych, kóry w UFC trzy walki wygrał, a dwie przegrał. Oboje mają świetny parter, ale jednak za Oliveira przemawia doświadczenie oraz warunki fizyczne, którymi góruje nad Gordonem. Uważamy, że ten pojedynek może skończyć się bardzo szybko przed czasem i to zawodnik gospodarzy niesiony falą dopingu będzie zwycięzcą tego starcia.
TYP: Charles Oliveira (Wygrana przez poddanie w 1 rundzie)

Antonio Arroyo (11-2) vs Andre Muniz (18-4)
Bratobójcza walka zawodników z tego samego kraju w wadze średniej. Arroyo będzie debiutował podczas tej gali, ponieważ kontrakt z organizacją UFC wywalczył sobie wygrywając dwukrotnie na DWC. Jest to dobry grappler, ale i walka w stójce nie jest dla niego obca. Jego rywal to również debiutanta i w taki sam sposób wywalczył sobie kontrakt z UFC. Styl walki mają bardzo zbliżony, a więc jak często się sprawdza w takich pojedynkach gdzie oboje zawodników ma do siebie ogromny szacunek to widzimy głównie starcia o ograniczonym progu ryzyka. Nasz typ to pełne 3 rundy, ale czy ciekawej walki? Tego już tak pewni nie jesteśmy.
TYP: Andre Muniz (Wygrana przez decyzję sędziowską)

Markus Perez (12-2) vs Wellington Turman (15-3)
Kartę główną otwierać będzie walka dwóch zawodników z Brazylii walczących w dywizji średniej. Perez wygrywa i przegrywa na przemian w UFC, a Turman dla tej oragnizacji stocył tylko jedną walkę, którą przegrał niejednogłośną decyzją. Kibice zapewne będą stać bardziej po stronie zawodnika pochodzącego z Sao Paulo, Markusa Pereza. Według nas ten pojedynek bardzo szybko przeniesie się do płaszczyzny parterowej i tam zostanie zakończony, ponieważ jeden jak i drugi w BJJ czują się bardzo mocni.
TYP: Markus Perez (Wygrana przez poddanie w 1 rundzie)

TYPY NA WALKI Z PREELIMINACJI:

Sergio Moraes (14-5-1) vs James Krause (26-7)
TYP: James Krause (Wygrana przez poddanie w 1 rundzie)

Ricardo Ramos (13-2) vs Eduardo Garagorri (13-0)
TYP: Ricardo Ramos (Wygrana przez decyzję sędziowską)

Francisco Trinaldo (23-7) vs Bobby Green (24-9-1)
TYP: Francisco Trinaldo (Wygrana przez poddanie w 2 rundzie)

Warlley Alves (13-3) vs Randy Brown (11-3)
TYP: Warlley Alves (Wygrana przez decyzję sędziowską)

Renan Barao (34-8) vs Douglas Silva de Andrade (25-3)
TYP: Douglas Andrade (Wygrana przez decyzję sędziowską)

Ariane Lipski (11-5) vs Isabella de Padue (6-3-1)
TYP: Ariane Lipski (Wygrana przez decyzję sędziowską)

Tracy Cortez (6-1) vs Vanessa Melo (10-6)
TYP: Tracy Cortez (Wygrana przez poddanie w 2 rundzie)

W Polsce kibice galę będą mogli oglądać od starć w karcie głównej, czyli od godziny 2 na kanale Polsat Sport.

Tekst opracował: Sebastian "Młody" Szczerek