free templates joomla

Zawodnik UFC zatrzymany za porwanie

Дмитрий СосновскийNiepokonany 30-letni rosyjski zawodnik MMA wagi ciężkiej Dmitriy Sosnovskiy (11-0 MMA, 1-0 UFC) został zatrzymany w dniu 13 listopada przez policję i postawiony w stan oskarżenia przez jeden z moskiewskich sądów (Presnensky - przyp. red.) pod zarzutem porwania i wymuszenia rozbójniczego. Według śledczych uczestniczył on w porwaniu biznesmena Mitrofanova i wymuszeniu 300 tysięcy rubli. Wraz z nim zatrzymano innego zawodnika MMA, którym jest Alexander Gladkov (12-3).

Informację potwierdziła agencja TASS i prawnik zawodnika Ravil Saberov, który stwierdził, że jego klient będzie w areszcie przez dwa miesiące. Zdaniem rosyjskich mediów, grupa pracowała na rzecz tzw. mafi sołncewskiej i uprowadziła mężczyznę, pobiła go, żądając umorzenia długu swojego przyjaciela w wysokości 400 tysięcy i wymusiła około 300 tysięcy rubli.

Prawnik Ravil Saberov powiedział, że jego klient, absolutnie nie był zamieszany w przestępstwo a zdarzyło mu się jedynie nieopatrznie być w tym miejscu, co nie spełnia kwalifikacji przestępstwa według kodeksu karnego. „Wierzę, że nie ma dowodów winy. Sosnovsky nie ma motywu, aby angażować się w jakiś głupi biznes. Zdarzył się być w kręgu znajomych związanych z nim. Mam nadzieję, że wszystko to zostanie wyjaśnione w najbliższej przyszłości” - powiedział Saberov portalowi sport.ru.