free templates joomla

ME MuayThai IFMA 2019: Łukasz Radosz mistrzem, 5 miejsce Polski w klasyfikacji medalowej

Polish Team MuaythaiW niedzielę 10-go listopada w Mińsku na Białorusi zakończyły się Mistrzostwa Europy MuayThai IFMA 2019 (European Muaythai Championships IFMA 2019), które odbywają się w corocznie i są testem dla wielu krajów w zaznaczeniu swojej pozycji nie tylko na Starym Kontynencie, ale nawet w światowej klasyfikacji tajskiego boksu. Na amatorskich zawodach nie zabrakło i Polskiej Reprezentacji złożonej z seniorów, ale i juniorów, kadetów a także dzieci (12-13 lat) kierowanej przez trenerów Rafała Simonidesa, Rafała Króla i trenerów klubowych.

Polacy zdobyli jeden medal w dorosłej rywalizacji i stał się on udziałem mistrza świata z 2018 roku Łukasza Radosza z poznańskiej Kohorty. Polak nie zawiódł debiutując w międzynarodowej rywalizacji wagi cruiser (91 kg), bowiem wcześniej wszystkie triumfy odnosił w kategorii półciężkiej (86 kg).

Niestety nie udało się zdobyć medalu Arkadiuszowi Krupie, który odpadł po niezasłużonej porażce z Ukraińcem Olehem Hutą. Krupa był już brązowym medalistą ME, ale tym razem sukcesu nie udało się powtórzyć. Zajął piąte miejsce w jednej z najliczniej obsadzonych kategorii wagowych.

Jakby na to nie patrzeć seniorska reprezentacja Polaków jest dość słaba i gdyby nie medal Radosza byłaby to tragedia. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka, ale to nie czas na tego typu analizy. To materiał dla Polskiego Związku Muaythai i prezesa Rafała Szlachty, którego pozycja w międzynarodowej hierarchii organizacji IFMA jest bardzo wysoka. Warto to wykorzystać i pchnąć młodzież do sukcesów seniorskich.

Właśnie młodzież jest nadzieją polskiego Muaythai i to głównie w żeńskiej rywalizacji, bowiem złoto zdobyły juniorki Martyna Kierczyńska (57 kg) z Legionu Głogów i Nikola Błąkała (63,5 kg) z Octagon Muaythai Kraków. Mistrzynią Europy została też Julia Ślusarz z tego samego klubu w wiekowej kategorii 12-13 latków. Ogółem Polak zajęła wysoki 5 miejsce w klasyfikacji medalowej i trzeba uznać to za sukces. Poniżej wyniki Polaków:

Seniorzy 18-40 lat: