free templates joomla

KSW 51 Pudzianowski vs Jun - typowanie redakcji FightSport.pl

KSW 51 Zagreb Pudzianowski vs Jun Już w sobotę, 9 listopada 2019r., będziemy świadkami kolejnej gali Konfrontacji Sztuk Walki – KSW 51 Pudzianowski vs Jun, która tym razem odbędzie się poza granicami Polski. Od godziny 19:00 w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, kibice będą mogli zobaczyć dziesięć zawodowych pojedynków w formule MMA. Walką wieczoru będzie pojedynek byłego strongmana, Mariusza Pudzianowskiego, z popularnym kulturystą,  a jednocześnie wschodzącą gwiazdą KSW, Bośniakiem, Erko Junem. My postanowiliśmy się zabawić w małą analizę 3 głównych starć i typowanie karty walk tej gali. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wróżeniem z fusów. Miłego czytania!

WALKA WIECZORU:

Mariusz Pudzianowski (12-7-1NC) vs Erko Jun (3-0)
Ciężkie uderzenie w walce wieczoru czeka nas tej sobotniej nocy w Chorwacji. Na przeciwko siebie stanie dwóch zawodników, którzy wywodzą się ze sportów ciężarowych. Doświadczenie kontra młodość, a kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia dowiemy sie już niedługo, a tymczasem przewidujemy, że ta walka pomimo, iż odbywa się w wadze królewskiej to może potrwać pełen dystans. Mariusz ostatnie dwie walki przegrał zdecydowanie i szybko, ale toczył oktagonowe boje z bardzo dobrymi fighterami, takimi jak: Karol Bedorf i Szymon Kołecki. Natomiast Bośniak w swoich trzech ostatnich walkach wygrywał efektowanie i bardzo szybko, ale trzeba wziąć pod uwagę, że poziom jego rywali w porównaniu do tych Pudziana jest bardzo mizerny. Jun pokonał kolejno: aktora-amatora Oświecińskiego, rapera Popka i kulturystę Szostaka. Mariusz Pudzianowski sam ostatnio w wywiadach wspominał, że teraz już tylko bawi się tym sportem jakim jest MMA i nie zajeżdża się na treningach na maxa. Natomiast Erko to młody 29 letni człowiek z wielkimi marzeniami i z tego co widać z jego migawek na treningach to bardzo porządnie i w 100% profesjonalnie zabrał się za trenowanie MMA. Dużą motywacją będzie dla niego to, iż pewnie większość kibiców zgromadzonych na hali będzie mu gorąco dopingować, ponieważ walczy praktycznie u siebie w domu i zapewne będzie chciał sprawić radość sobie i swoim kibicom i pokonać żywą legendę KSW jaką bez wątpienia jest popularny Pudzian. Uważamy, że Erko będzie bardzo dobrze boksował w tym starciu i trzymał Mariusza w dystansie, a kiedy nadarzy się okazja to sprowadzi walkę do parteru i tam umiejętnie będzie ją kontrolować. Małą ciekawostką jest to, że Erko Jun jeśli chodzi o background walki w parterze, przygotowywał się pod okiem Tomka Stasiaka z Bersekers Stargard Szczeciński.  Myślimy, że pojedynek potrwa pełne 3 rundy, a na punkty zwycięży Erko Jun. Sercem za Polakiem, ale drobne stawiamy na Bośniaka.
Typ: ERKO JUN (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

CO-MAIN EVENT:

Borys Mańkowski (19-8-1) vs Vaso Bakocevic (39-18-1)
Przed walką wieczoru będziemy świadkami bardzo ciekawego zestawienia w wadze lekkiej. "Tasmański Diabeł" i "Psychopata" z Czarnogóry to 30 letni zawodnicy z wieloma znakomitymi pojedynkami w swojej dorobku. Borys jest obecnie po 3 porażkach z rzędu, a Vaso na fali 6 wygranych pod rząd. Ogólnie zawodnik z Czarnogóry nie boi się wyzwań i swoje pojedynki walczy bardzo często w przeróżnych kategoriach wagowych. Dla KSW miał ostatni raz okazję bić się  w 2015r., kiedy to poległ z rąk Anzora Azhieva. Ogólnie w 14 ostatnich starciach w klatce, Vaso przegrał tylko raz ze znakomitym Andreyem Koreshkovem, ale również wygrał z zawodnikami o ujemnych rekordach. Mańkowski schodzi wagę niżej, a więc będzie w jakimś stopniu przeważać siłą nad swoim rywalem. Dodatkową motywacją będzie chęć powrotu na zwycięską ścieżkę. Jeśli Borys wytrzyma kondycyjnie to starcie to jesteśmy w 100% pewni, że pokona Bakocevica, ponieważ jego umiejętności walki są według nas dużo lepsze niż oponenta Polaka. Stawiamy na wygraną Borysa Mańkowskiego przez TKO w 1 rundzie tej walki.
Typ: BORYS MAŃKOWSKI (Zwycięstwo, TKO 1 runda)

WALKA O PAS W WADZE KOGUCIEJ:

Antun Racic (23-8-1) vs Damian Stasiak (11-6)
Pięciorundowe mistrzowskie starcie podczas tej gali może skraść show i okazać się prawdziwą walką wieczoru. Na przeciwko siebie stanie dwóch znakomitych zawodników, którzy bardzo lubią walkę w stójce, ale i w parterze pokazują świetne wyszkolenie techniczne. Racic w KSW jeszcze nie zaznał smaku porażki i po kolei odesłał 4 rywali, którzy z nim walczyli w okrągłej klatce. Natomiast Damian nie tak dawno mógł się bić w najlepszej lidze świata w MMA, jaką jest UFC, a tam dał wiele dobrych walk i zebrał niesamowite doświadczenie, które na pewno zaprocentuje na plus w jego dalszej karierze. Już w pierwszej walce poza UFC pokazał swoją wyższość i szybko zwyciężył. Czujemy, że Polak stanie się pierwszym historycznym mistrzem KSW w wadze koguciej, a uda mu się dokonać tego wyczynu już w tę sobotę. Uważamy, że Stasiak będzie w stanie poddać Chorwata na jego ziemi.
Typ: DAMIAN STASIAK (Zwycięstwo, poddanie 2 runda)

TYPY NA POZOSTAŁE WALKI:

KARTA GŁÓWNA:

Filip Pejic (14-2-2) vs Daniel Torres (9-4)
Typ: FILIP PEJIC (Zwycięstwo, KO 1 runda)

Ante Delija (16-3) vs Denis Stojnic (13-3)
Typ: ANTE DELIJA (Zwycięstwo, poddanie 1 runda)

Aleksandar Ilic (12-2) vs Cezary Kęsik (9-0)
Typ: CEZARY KĘSIK (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Ivan Erslan (7-0) vs Darwin Rodriguez (9-4)
Typ: IVAN ERSLAN (Zwycięstwo, TKO 2 runda)

Roman Szymański (11-5) vs Milos Janicic (11-2)
Typ: ROMAN SZYMAŃSKI (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Krystian Kaszubowski (7-1) vs Aleksandar Rakas (16-7)
Typ: KRYSTIAN KASZUBOWSKI (Zwycięstwo, KO 1 runda)

Sebastian Przybysz (5-2) vs Lemmy Krusic (20-6)
Typ: SEBASTIAN PRYZBYSZ (Zwycięstwo, poddanie 3 runda)

Pamiętajcie, że to nasze typowanie traktujemy jako formę zabawy, a dla podwyższenia emocji podczas oglądania gali dajemy kuponik za symboliczne 2 zł u bukmachera. Za taką stawkę w zakładzie łączonym z takimi typami jakie przedstawiliśmy powyżej, możemy wygrać na stronie głównego sponsora KSW jaką jest STS, około 150zł. Mamy nadzieję, że tym razem lepiej ustrzelimy typy niż to miało miejsce podczas ostatniej gali KSW. Pozdrawiamy i jeśli nasza praca Ci się podoba drogi czytelniku to zachęcamy do promocji naszej strony: http://www.fightsport.pl! Udostępnij ją w Swoich mediach społecznościowych!
 
Pozdrawiamy
Redakcja FIGHTSPORT.PL!

Tekst opracował: Sebastian "Młody" Szczerek