free templates joomla

Gala Babilon Promotion Talarek vs Strecki 30 listopada w Raszynie!

Babilon Promotion Raszyn 30 listopada 2019 w Raszynie odbędzie się gala bokserska organizowana przez Babilon Promotion. W walce wieczoru Polak, Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) zmierzy się Ukraińcem, olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Aleksandrem Streckim (9-1-1, 4 KO). Jedną z zapowiadanych walk jest pojedynek kobiet, w którym polska zawodniczka, Wiktoria Sądej zmierzy się z reprezentantką Wielkiej Brytanii, Dani Hodges.
 
36-letni Talarek wraca na ring po kwietniowej arcywojnie z Patrykiem Szymańskim. Pięściarz ze Śląska był w tym pojedynku kilkukrotnie liczony, jednak ostatecznie zastopował swojego rywala w piątej rundzie. Kibice zobaczyli aż 10 nokdaunów! Jak będzie w starciu najmocniej bijącego polskiego górnika ze Streckim, który przed lata trenował ramię w ramię z geniuszami ukraińskiego boksu: Oleksandrem Usykiem i Wasylem Łomaczenką?

Mający polskie korzenie i paszport Alex Strecki to w poprzedniej dekadzie czołowy zawodnik świetnej amatorskiej reprezentacji Ukrainy. W 2006 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy, a później wywalczył olimpijską kwalifikację i pojechał na Igrzyska, co jest marzeniem wielu naszych bokserów. Co ciekawe, pochodzi z ukraińskiego Dniepropietrowska (dziś nazywa się Dnipro), gdzie mieści się Narodowy Uniwersytet Górniczy. W okolicach miasta nie brakuje wielkich kopalń rud metali.

Tomasz Babiloński uwielbia organizować polsko-polskie pojedynki, w których nie brakuje dramaturgii, widowiskowości i zwrotów akcji. - Jestem przekonany, że starcie niesamowicie walecznego Talarka z mającym ogromne doświadczenie w boksie amatorskim Streckim (365 walk, tylko 20 przegranych) dostarczy wielu emocji kibicom w hali w Raszynie i fanom przed telewizorami. Wkrótce ogłosimy kolejne pary walk, na pewno będzie ciekawie - mówi organizator gali.

Dani Hodges nazywana jest „Kieszonkową Rakietą”.
Zaczynałam od taekwon-do i kickboxingu, ale to boks jest w moim sercu. Na obozach trenuję po 2-3 razy dziennie – mówi nazywana „Kieszonkową Rakietą” Dani Hodges przed walką z Wiktorią Sądej na gali Babilon Promotion, która odbędzie się 30 listopada w Raszynie.

Po 13-miesięcznej przerwie na ring wraca utalentowana Wiktoria Sądej (Babilon Promotion), 5-krotna Mistrzyni Polski i 2-krotna Wicemistrzyni Europy w boksie olimpijskim. Zawodową karierę zaczęła od porażki w Kopalni Soli „Wieliczka” z Dorotą Norek (4-0), ale jej brytyjska rywalka także zaczęła profesjonalne boksowanie od przegranej. Potem wygrała 4 pojedynki z rzędu, a dziś ma rekord 5-2.
Babilon Promotion Raszyn

W moim domu jako pierwszy zaczął trenować… syn, który chodził na taekwon-do. W klubie oferowano tygodniowe bezpłatne zajęcia dla rodziców, spróbowałem i się wciągnęłam. Wygrywałam turnieje, a następnie zajęłam się kickboxingiem, gdzie też odnosiłam sukcesy. Ale to boks jest w moim sercu. Na obozach trenuję po 2-3 razy dziennie, a poza nimi mam przynajmniej jeden trening – wyznaje „Kieszonkowa Rakieta”.

Wiktorię Sądej czeka bardzo trudne zadanie. Dani Hodges z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje się do pojedynku w Polsce.

Zawsze wolałam używać rąk niż kopać. Wyjazd do Hiszpanii w 2017 roku na walkę z Evą Naranjo (wtedy 9-0) był błędem, ale widziałam swoją szansę, poza tym chciałam zarobić trochę pieniędzy. Jednak nie żałuję tego, mam świetne wspomnienia i cały czas tamta walka mnie motywuje. W Platinum Boxing Club w Burntwood trenuję w większości z mężczyznami i traktowana jestem jak chłopak, nie mam taryfy ulgowej – twierdzi przeciwniczka Wiktorii Sądej.

Co ciekawe i Wiktoria Sądej, i Dani Hodges wzorują się między innymi na słynnej złotej medalistce olimpijskiej Nicoli Adams.

To dzięki niej i Katie Taylor boks kobiet rośnie w siłę. Ja też chcę dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju żeńskiego boksu – podreśla 33-letnia Dani Hodges, której trenerami są Lee Goodwin i Steve Cadman.

23-letnia Wiktora Sądej ma jednak dużo większe doświadczenie bokserskie. Zdobywała złote medale Mistrzostw Polski w kadetkach (2012), juniorkach (2013, 2014), młodzieżowcach (2017) i seniorkach (2018). Srebrne krążki Mistrzostw Europy wywalczyła w kadetkach w 2012 roku i juniorkach w 2014 roku.