free templates joomla

MasFight Kun Khmer: Buakaw Banchamek nokautuje Chrisa Ngimbi, Wiesław Kwaśniewski przegrywa w 48 sekund w Kambodży! Video

Buakaw vs NgimbiKolejne zwycięstwo i to trzecie w tym roku odnotował legendarny dwukrotny mistrz K-1 MAX 37-letni Buakaw Banchamek (239-24-12) z Tajlandii. Najbardziej znany tajski wojownik Muay Thai i jedna z ikon tajskiego boksu 27-go października w stolicy Kambodży, Phnom Penh, wystąpił podczas gali MasFight Kun Khmer pokonując przez nokaut mającego kongijskie korzenie a trenującego w Holandii Chrisa Ngimbi (46-26, 12 KO).

Pojedynek na unikalnych zasadach jednej rundy mającej 9 minut wygrał przez nokaut Buakaw, trafiając serią ciosów dwa lata młodszego rywala po 4 minutach i 10 sekundach. Niemal natychmiast wskoczył na liny i celebrował zwycięstwo. Mówiąc obrazowo taniec przed walką Wai Kru, tajskiego fightera trwał dłużej niż sam pojedynek.

To była 7 wygrana z rzędu fenomenalnego zawodnika, od czasu porażki z Hiszpami Jonayem Risco na Enfusion 63 w marcu 2018 i pierwsza poza organizacją All Star Fight, w której ma udziały od tamtego czasu. Ostatni pojedynek Buakaw stoczył w marcu br. pokonująć Artema Pashporina z Rosji na All Star Fight 7.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, iż na gali wystąpił polski zawodnik wagi ciężkiej 43-letni Wiesław Kwaśniewski (25-7, 12 KO), którego przedstawiono jako reprezentanta Rosji i który zmierzył się z ważącym 115 kg Chińczykiem Asahati (26-7). Walka o ile tak można powiedzieć, trwała całe 48 sekund, nim podopieczny nestora polskiego Kickboxingu Cezarego Podrazy, padł ostateczenie na deski. Warto zaznaczyć, iż już na początku pojedynku, zdradzał oznaki niechęci przyjmowania ciosów i uciekał niebezpiecznie głową do dołu, co potwierdza, że nie bardzo miał ochotę walczyć twardo z dość solidnym, ale przeciętnym chińskim 28-latkiem.