free templates joomla

Conor McGregor - konferencja prasowa w Moskwie, prowokacją do rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem?

Conor McGregorWygląda na to, że słynny Conor McGregor (21-4 MMA, 9-2 UFC) po domniemanych zarzutach o napaść seksualną na 20-letnią kobietę, które pojawiły się w jego rodzinnej Irlandii przed tygodniem, zamierza pójść krok do przodu i nieco oddalić się od ciśnienia kolejnych zarzutów jakich mu nie brakuje. 31-letni Irlandczyk wemie udział 24-go października w konferencji prasowej w stolicy Rosji, Moskwie. Rzekomo ma to być wstęp do promocji jego walki rewanżowej z aktualnym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem (28-0 MMA, 12-0 UFC).

Potwierdza to prezes Global Fight Nights Kamil Gadzhiev, który jest przekonany, że przybycie Conora McGregora do Moskwy jest pierwszym krokiem do promowania drugiej walki z Nurmagomedovem. „Nie użyłbym słowa prowokacja. To jest etap promocji walki Khabiba z Conorem w Moskwie. To jeden z pierwszych kroków do zorganizowania takiej walki” - cmówi jeden z najbardziej znanych promotorów rosyjskiego rynku.

O tym, że były mistrz UFC Conor McGregor będzie miał konferencję prasową w Moskwie 24 października, podała agencja TASS, która otrzymała wiadomość organizatora firmy „Parimatch”. „McGregor spotka się z dziennikarzami 24 października. To pierwsze takie wydarzenie z udziałem McGregora w Rosji” - informował oficjalny komunikat prasowy.

Organizatorzy zapowiedzieli, iż McGregor poinformuje w Rosji o swoich najbliższych planach, reżimie treningowym i aktualnej kondycji fizycznej. „Być może wygłosi oświadczenie o zbliżającym się powrocie do oktagonu” - napisano w komunikacie. Na pewno nie zabraknie w niej prowokacji Conora w kierunku dagestańskiego "Orła" i na to liczą fani.

W swojej ostatniej walce McGregor przegrał z Nurmagomedovem podczas gali UFC 229 w Las Vegas w dniu 6 paź padziernika 2018 roku. Dla zawodnika z Rosji była to pierwsza obrona tytułu mistrza wagi lekkiej UFC i zakończyła się ona zwycięstwem Nurmagomedova w czwartej rundzie. Po walce doszło do bójki z udziałem członków zespołów obu zawoników. 29 stycznia 2019 r. Komisja sportowa Nevady zdyskwalifikowała irlandzkiego fightera na sześć miesięcy, a rosyjskiego sportowca na dziewięć miesięcy i 500 tysięcy dolarów kary.

McGregor jest jednym z najpopularniejszych zawodników UFC, ma bilans 25 stoczonych walk w Mieszanych Sztukach Walki. Odnotował 21 zwycięstw (z czego 19 przed czasem) i poniósł 4 porażki. Irlandczyk zdobył pierwszy tytuł UFC w 2015 roku, stając się później pierwszym zawodnikiemwnikiem w organizacji, który jednocześnie zdobył dwa tytuły w różnych kategoriach wagowych (waga piórkowa i lekka). w 2017 roku stoczył bokserski pojedynek z Floydem Mayweatherem Jr., który przed był festiwalem prowokacji, ale ostatecznie sprzedano rekordową ilość PPV a obaj zarobili ogromne kwoty sięgające razem kilkuset milionów dolarów. Zapewne na to liczy i obecnie.