free templates joomla

Bellator Japan: weterani Pride powracają czyli Fedor kontra Rampage w Saitamie na zakończenie roku 2019

Bellator Japan Fedor vs Rampage posterJedne z największych postaci MMA w jej krótkiej historii czyli Rosjanin Fiodor Emelianenko (38-6 MMA, 2-2 BMMA) i Amerykanin Quinton Jackson (38-13 MMA, 5-2 BMMA) zmierzą się ze sobą podczas gali Bellator: Fedor vs. Rampage, która odbędzie się 29-go października w hali Saitama Super Arena w japońskiej Saitamie. Mimo wspólnej drogi na japońskich i amerykańskich szlakach nigdy się nie mieli okazji zmierzyć. Teraz przyszła odpowiednia pora.

Gala jest kooperacją amerykańską - japońską pomiędzy Bellator MMA a Rizin FF i prezes Scott Coker osobiście poinformował o pojedynku, oraz podziękował japońskim partnerom za pomoc przy organizacji wydarzenia. Jest ono pierwszym w Kraju Kwitnącej Wiśni, światowego numeru 2 Mieszanych Sztuk Walki.

Podczas debiutu Bellatora w Japonii chcieliśmy pokazaćć wielkie wydarzenie i zawodników, z którymi japońscy fani naprawdę się identyfikują. Biorąc pod uwagę ogromną historię sztuk walki i MMA w Japonii, a zwłaszcza na Saitama Super Arena, będzie to wyjątkowy pokaz, którego nikt nie będzie chciał przegapić. Będzie to bez wątpienia monumentalne wydarzenie dla Bellatora i nie mogę się doczekać momentu, w którym Fiodor i „Rampage” wyjdą do tłumu kibiców, który zna ich od początku ich kariery" - powiedział Coker w trakcie konferencji.

Emelianenko jest powszechnie uważany za największego zawodnika, który walczył w Japonii i nadal jest czczony przez japońskich fanów (i nie tylko - przyp. aut.) jako największy zawodnik MMA wszechczasów. „The Last Emperor” walczył 15 razy w PRIDE, wygrywając 14 walk, utrzymując tytuł mistrza wagi ciężkiej od 2003 do 2007 roku. Jego walka z Jacksonem będzie jego 26 pojedynkiem na japońskiej ziemi.

„Rampage” był także bożyszczem fanów podczas jego walk w Japonii. Ubrany w krótkie spodenki z amerykańskimi gwiazdami i paskami, Rampage był jedną z największych postaci tego sportu w Japonii i walczył 17 z 20 razy japońskich starć, tylko w samym PRIDE FC podczas swojej kariery. Jackson ma okazję zmierzyć się z innymi legendami na arenie, dzięki której stał się bohaterem milionów fanów.