free templates joomla

UFC 245: Oskar Piechota vs Punahele Soriano

Puna Soriano vs Oskar Piechota29-letni polski zawodnik MMA wagi średniej Oskar Piechota (11-2-1 MMA, 2-2 UFC) wystąpi po raz drugi w tym roku podczas gali UFC 245: Usman vs. Covington, która 14-go grudnia odbędzie się w Las Vegas. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia zmierzy się z Amerykaninem Punahele Soriano (6-0 MMA, 0-0 UFC) w karcie wstępnej wyjątkowej gali z trzema walkami o pasy mistrzowskie.

Piechota jest w niełatwej sytuacji po dwóch porażkach z czego ostatniej po powrocie i operacji na UFC Montevideo w Urugwaju z 5-krotnym mistrzem świata BJJ i ADCC, Rodolfo Vieira (6-0 MMA, 1-0 UFC), który tak jak i Punahele Soriano, debiutował w Ultimate Fighting Championship walką z Piechotą, noszącym przydomek "Imadło".

Wcześniej na The Ultimate Fighter 27 Finale w lipcu 2018, został pokonany przez Amerykanina Geralda Meerschaerta w drugiej rundzie. Potem leczył kontuzję i powróciół na galę w stolicy Urugwaju, Montevideo w sierpniu br. Amerykanin ma za sobą start w projekcie Dana White's Contender Series 2019: Week 1, skąd awansował z kontraktem DWCS po zwycięstwie nad Jamie Pickettem.