free templates joomla

UFC Korea: Ortega vs. Korean Zombie i Oezdemir vs Rakic

UFC Korea: Brian Ortega vs Chan Sung JunStarcie Amerykanina Briana Ortegi (14-1 MMA, 6-1 UFC) i Koreańczyka Chan Sung Junga (15-5 MMA, 5-4 UFC) będzie walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 23: Ortega vs. Korean Zombie, która odbędzie się w Busan w Korei w dniu 21-go grudnia. Impreza będzie ostatnią galą organizacji Ultimate Fighting Championship w 2019 roku a walka wieczoru może wyłonić pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi piórkowej (145 lbs/65,8 kg).

29-letni Ortega uległ Maxowi Hollowayowi w ostatnim swoim występie na UFC 231, ale jego występ zrobił na tyle wrażenie, że będzie miał szansę na kolejną bitwę o pas. Owczywiście o ile pokona "Koreańskiego Zombie" na jego własnym terenie. Były kickboxer pokonał w ostatniej walce Brazylijczyka Renato Moicano i choć wcześniej uległ Yairowi Rodriguezowi na UFC Fight Night 139, to każdy ma w pamięci ten występ, zakończony niesamowitym nokautem, który był cudem dla Rodrigueza przegrywającego pojedynek.

To nie jedyna znana walka gali UFC Fight Night 165 Busan, jak nazywana też jest koreańska edycja światowej organizacji MMA, bowiem w wielce nas interesującej kategorii półćieżkiej zmierzą się reprezentujący Szwajcarię Volkan Oezdemir (16-4 MMA, 4-3 UFC) i Serb Aleksandar Rakic (12-1 MMA, 4-0 UFC). Obaj są tymi, którzy walczą o status pretendenta, wraz z naszym Janem Błachowiczem. Oezdemir po swoim ostatnim zwycięstwie, zresztą chciał walki z Polakiem. W zamian ma Serba mieszkającego w Austrii a Jan mierzy się z Jacare Souzą miesiąc wcześniej.