free templates joomla

Gromiony przez Polaków ulubieniec Floyda Mayweathera, Makhmud Muradov zastępuje Petera Sobottę na UFC Kopenhaga!

Floyd Mayweather & Makhmud MuradovNiezwykle ceniony przez mistrza boksu Floyda Mayweathera Jr. zawodnik MMA Makhmud Muradov (22-6 MMA, 0-0 UFC) do niedawna mieszkający w Czechach zastąpi urodzonego w Polsce i reprezentującego barwy Polski i Niemiec kontuzjowanego zawodnika wagi półśredniej i średniej 32-letniego Petera Sobottę (17-6-1, 4-5 UFC) w walce z Włochem Alessio di Chirico (12-3, 3-3 UFC) na gali UFC Fight Night Copenhagen.

Gala znana pod nazwą UFC on ESPN+ 18: Hermansson vs. Cannonier, odbędzie się 28-go września w hali Royal Arena w stolicy Danii, Kopenhadze a w jednej z najważniejszych walk wystąpi 24-letni polski zawodnik MMA wagi półciężkiej Michał Oleksiejczuk (14-2-1 MMA, 2-0-1 UFC), który zmierzy się z weteranem tej kategorii i byłym pretendentem do pasa Amerykaninem Ovincem Saint Preux (23-13 MMA, 11-8 UFC).

O kontuzji i zamianie Petera Sobotty w walce z Alessio Di Chirico poinformował portal Cageside Press przed dwoma dniami i to spory cios dla naszych fanów, bo obecny na gali miał być także Krzysztof Jotko, który towarzyszyć miał i Peterowi i Thiago Alvesovi z ATT, który był na karcie walk, ale on także jest kontuzjowany i nie będzie walczyć z Gunnarem Nelsonem.

Di Cirico vs Makhmud MuradovMuradov jest doskonale znany polskim fanom i nawet walczył niegdyś w Polsce. Urodzony w Uzbekistanie zawodnik t6o prawdziwy worek do bicia przez Polaków i w zasadzie może mieć nawet "kompleks Polaka", bowiem z Polakami przegrywał 5-krotnie! Dwa razy pokonywał go Maciej Różański poddając za każdym razem! Pierwszym był Kamil Cibiński, który poddał go na MMAA Arena 1 w Czechach w 2012 roku. Potem zapaśnik Marcin Krysztofiak na MFC 5 pokonał go na punkty a dalej kolejno Livio Victoriano z Opola i ponownie Różański. By być sprawiedliwym warto wspomnieć, że dwukrotnie udało mu się pokonać Polaków a byli to Krzysztof Klepacz i Grzegorz Siwy. Ten ostatni przed rokiem na XFN 15: Marpo vs Rytmus w Pradze, stolicy Czech.

Po zwycięstwie na gali Oktagon 13, z weteranem brazylijskich gal Wendellem Oliveirą, Mayweather poprzez nagranie video na Twitterze ogłosił triumfalnie, że Muradov to najlepszy na świecie fighter i on bierze go pod skrzydła. Zweryfikuje go w Kopenhadze amatorski mistrz IMMMAF Alessio Di Chirico, który umie walczyć z Polakami, bo pokonał choćby Andrzeja Grzebyka na jednej z gal FEN we Wrocławiu. Obaj póki co nie stanowią o sile UFC, stąd obaj wystąpią w karcie wstępnej gali. Najwidoczniej matchmakerzy UFC nie wiedzą tego co wie Floyd. Poniżej karta walk:


Karta główna
Jack Hermansson vs. Jared Cannonier
Gilbert Burns vs. Gunnar Nelson
Michał Oleksiejczuk vs. Ovince Saint Preux
Alen Amedovski vs. John Phillips
Ion Cutelaba vs. Khalil Rountree
Macy Chiasson vs. Lina Lansberg

Karta wstępna
Alessio Di Chirico vs. Makhmud Muradov
Nicolas Dalby vs. Alex Oliveira
Danilo Belluardo vs. Mark Madsen
Siyar Bahadurzada vs. Ismail Naurdiev
Marc Diakiese vs. Lando Vannata
Nohelin Hernandez vs. Jack Shore
Mike Davis vs. Danny Henry