free templates joomla

Jan Błachowicz vs Ronaldo Jacare Souza w walce wieczoru UFC on ESPN+ 22 w Brazylii!

Jan BłachowiczPolski zawodnik MMA wagi półciężkiej Jan Błachowicz (24-8 MMA, 7-5 UFC) zmierzy się z jedną z legend MMA 39-letnim Brazyliczykiem Ronaldo "Jacare" Souza (26-7 MMA, 9-4 UFC) i wystąpi w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 22, która odbędzie się 16-go listopada w Sao Paulo w Brazylii. Tym samym dobiegły końca spekulacje o kolejnym pojedynku Polaka po świetnym występie w lipcu br. na UFC 239 w Las Vegas.

Informacja jest sporym zaskoczeniem dla polskich fanów, którzy bardzo liczyli na walkę o pas z mistrzem Jonem Jonesem naszego fightera. Podczas konferencji prasowej po UFC 242 w Abu Dhabi do sprawy odnosił się sam prezes Dana White, który ujawnił, iż ten pomysł był bliski realizacji, ale nie udało się z nieznanych powodów (czytaj prawdopodobnie opór Jona Jonesa - przyp. autora).

Oczywiście  Souza jest legendą, ale także legendą wagi średniej, gdzie był kilka razy bliski szansy walki o pas mistrza. Souza jest niesamowitym grapplerem z wieloma tytułami w Brazilian Jiu-Jitsu i mistrzem świata ADCC. W UFC, ostatni pojedynek przegrał ze Szwedem Jackiem Hermanssonem na UFC on ESPN+ 8. Była to walka w kategorii średniej. Walką z Błachowiczem Jacare dołącza do takich tuzów wagi średniej, którzy zmienili kategorię jak Luke Rockhold czy Chris Weidman. Oni jednak byli mistrzami UFC a Brazylijczyk musi się zadowolić mistrzostwem Strikeforce.

Trudno powiedzieć jak potoczą się losy Polaka, który klasyfikowany jest na 5 miejscu rankingu UFC wagi półciężkiej. Na pewno jest gotowy do walki o mistrzostwo a pojedynek z Souzą opóźnia ten proces o wiele miesięcy. Do gry mogą dojść jeszcze Dominick Reyes lub Chris Weidman, którzy mają walczyć ze sobą. Nieznana jest decyzja Daniela Cormiera o ewentualnym powrocie do wagi półciężkiej. Jest dużo niewiadomych, ale jedno jaest pewne - Błachowicz musi wygrać pojedynek z Souzą czego oczekują polscy kibice, bo z mężczyzn, nikt tak blisko walki o pas jeszcze nie był. Błachowicz był wybierany Zawodnikiem Roku 2018 w naszej klasyfikacji Fightsport Awards i jeśli zwycięży Jacare to ponownie zdobędzie ten tytuł czego Mu życzymy.